hITy tygodnia: Bubble Ball, T-Mobile zamiast Ery i logo HTML 5

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W ostatnich 7 dniach dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. informacje o kolejnych problemach z prywatnością na Facebooku, Operze w telewizorach Sony oraz cenie Nokii E7.


W mijającym tygodniu duże zainteresowanie wzbudziła także informacja o nowej stronie portalu NK.pl oraz artykuły o łamaniu zabezpieczeń samochodowych systemów bezkluczykowych i filmach z komputerami w roli głównej. hITy zaczynamy natomiast od popisu pewnego nastolatka, który stworzył niesamowicie popularną grę.

Bubble Ball

NK.pl

Kadr z filmu The Social Network

Opera przeglądarką dla urządzeń Sony

Nastolatek zawojował App Store

Lubicie gry logiczne? Bubble Ball to prawdziwy hit na iPhone'a, który był w ostatnim tygodniu najchętniej pobieraną aplikacją w App Store. Wyprzedził nawet legendę gier mobilnych - Angry Birds.

Zobacz również:

  • Nasza Klasa jutro zniknie z sieci! Masz czas do północy
  • Facebook zmienia nazwę na Meta

To, że Bubble Ball okazało się hitem nie byłoby jeszcze tak dziwne gdyby nie jeden fakt. Grę stworzył nastoletni chłopiec, którego namówili na to koledzy. Więcej informacji na ten temat w wiadomości o 14-latku, którego gra opanowała App Store.

Tydzień serwisów społecznościowych

Serwis NK.pl, znany wcześniej jako Nasza-Klasa, przygotowuje się do wprowadzania zmian layoutu. Dwa projekty nowej strony logowania, są obecnie testowanie przez 100 tysięcy użytkowników. Dla ogółu internautów zmiany zostaną wprowadzone za kilka tygodni. NK.pl planuje również odświeżenie innych kluczowych elementów serwisu.

Z wieści międzynarodowych - film o początkach serwisu Facebook to wielki zwycięzca tegorocznej ceremonii rozdania Złotych Globów. Produkcja, która w premierowy weekend zarobiła 23 mln dolarów, otrzymała w sobotę nagrody za najlepszy film, najlepszą reżyserię, scenariusz i ścieżkę dźwiękową.

Facebook niestety też zawiódł w tym tygodniu. Świat obiegła wiadomość, która wzburzyła internautów. Serwis miał zamiar udostępniać adresy i numery telefoniczne użytkowników zewnętrznym deweloperom oprogramowania. Facebook podaje, że dane będą dobrze chronione. Specjaliści ds. bezpieczeństwa ostrzegają jednak, że z nowej możliwości mogą skorzystać oszuści.

Opera i Sony połączą siły

Firma Sony wybrała Operę jako przeglądarkę dla swoich nowych telewizorów Bravia oraz odtwarzaczy Blu-ray. Producent przeglądarki wprowadzi do urządzeń Sony rozwiązania znane już z komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.