hITy tygodnia: CES 2011, Mac App Store i SMS śmierci

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości ostatnich dni. Tym razem "przedłużyliśmy" tydzień by przedstawić najciekawsze produkty z targów CES 2011. Hitem okazały się także wiadomości o premierze Firefoksa 4, zmianie kodeków w Google Chrome oraz nasz artykuł o "niebezpiecznych 2010".


W pierwszej noworocznej odsłonie prezentujemy najciekawsze nowinki sprzętowe z CES oraz ważne wiadomości, które łatwo było przeoczyć właśnie przez zalew informacji z targów. hITy zaczynamy zmasowanym atakiem świetnie zapowiadających się produktów Morotoli.

Motorola Atrix 4G

Motorola Atrix 4G

Motorola Xoom

Motorola Xoom

Microsoft Surface 2.0

Microsoft Surface 2.0

Komputer treningowy Pioneer

Komputer treningowy Pioneer

CES czyli Motorola i cała reszta

Motorola zaskoczyła wszystkich podczas targów CES prezentując smartfon Atrix o potężnych parametrach oraz pierwszy tablet z Androidem 3.0. Szybko okazało się, że stanowisko firmy było jednym z najbardziej obleganych miejsc na targach.

Motorola Atrix 4G to zaprezentowany wraz z AT&T smartfon. Urządzenie zostało określone mianem najpotężniejszego spośród już przedstawionych. W parze z odważną deklaracją idą parametry, w tym dwurdzeniowy procesor i mnóstwo RAM-u. Wrażenie robi także dołączana stacja dokująca zmieniająca smartfon w mocnego netbooka. Szczegóły w wiadomości o najmocniejszym smartfonie na świecie.

Drugim hitem Motoroli był tablet Xoom z Androidem Honeycomb (3.0). Tablet z z 10,1-calowym ekranem dotykowym ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2011. Dwurdzeniowy procesor dużo RAM-u i olbrzymia funkcjonalność sprawiły, że Motorola Xoom to murowany tegoroczny hit.

Microsoft podczas CES 2011 pokazał światu drugą wersję swojego "multimedialnego stołu" - Surface. Od poprzednika odróżnia go niższa cena, grubość obudowy czy możliwość montowania go na ścianach. Amerykańska firma już zainteresowała swoim produktem znane marki. Z możliwościami Microsoft Surface 2.0 można zapoznać się czytając naszą wiadomość.

Intel na targach CES zaprezentował nowe procesory z serii Sandy Brigde. Przeprowadzone testy okazały się bardzo obiecujące, a pierwsze urządzenia z nową linią procesorów dostępne są już także w Polsce. Dokładniej mowa o laptopie Asus N53SV, który trafił do jednej z dużych sieci komputerowych. Szczegóły w wiadomości - Pierwsze notebooki z Sandy Bridge już do kupienia w Polsce.

Nowinki targów CES kończymy prezentacją ciekawostki - komputera treningowego dla kolarzy z systemem Android. Zaprezentowane przez Pioneera urządzenie powinno zaciekawić przede wszystkim rowerzystów szosowych. Urządzenie może pomóc w treningach. Posiada także mnóstwo innych funkcji o których szerzej piszemy w wiadomości o liczniku rowerowym z systemem Android.

Więcej ciekawych nowinek z targów można obejrzeć w galerii - Najfajniejsze na CES 2011!