hITy tygodnia: Internet Explorer 9 beta, Google Voice Search po polsku i recenzja Microsoft Kinect


Voice Search w wersji na iOS

Testy ładowania bezprzewodowego od Fujitsu

Kinect wymaga sporo wolnego miejsca

działu Download polecamy:

FIFA 2011

Voice Search od Google już po polsku

W środę na konferencji w warszawskim oddziale firmy, Google zaprezentowało polską wersję popularnej usługi Voice Search. Gościem specjalnym, który demonstrował możliwości wyszukiwania głosowego był Robert Hamilton - Product Manager w Google Inc. Jak sprawdza się Voice Search w konfrontacji z naszym rodzimym językiem można przeczytać z naszej relacji z konferencji Google.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wiadomość o nowym raporcie firmy analitycznej Gartner. Przewidują oni, że na rynku smartfonów liderem ciągle pozostanie system operacyjny Symbian. Szybko dogania go jednak Android. Więcej o raporcie można przeczytać w artykule - Android i Symbian będą dominować na rynku

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 14.09.2021]

Z innych wieści: kosztowne błędy komputerowe i w pełni bezprzewodowe ładowanie

Które błędy oprogramowania kosztują nas najwięcej? Czy zdarzało się, że ginęli przez nie ludzie? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu i przygotowaliśmy naszą listę najbardziej kosztownych błędów komputerowych.

Oby w przyszłości w takim zestawieniu nie skończyła nowa technologia Fujitsu. Firma zaprezentowała swój patent na w pełni bezprzewodowe ładowanie urządzeń przenośnych. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów jego funkcjonowanie nie będzie wymagało żadnych podstawek ani innych dodatkowych elementów. Działanie tej technologii i pierwsze zdjęcie z ładowania na odległość przedstawiliśmy w wiadomości - W pełni bezprzewodowe ładowanie już za dwa lata.

Microsoft Kinect - czy granie bez kontrolera sprawdza się?

Nasza redakcja miała już okazję przetestować rewolucyjny kontroler Microsoftu - Kinect. Zastępuje on klasycznego pada i sprawia, że gracz steruje konsolą wyłącznie za pomocą ruchów swojego ciała. Brzmi to naprawdę świetnie. A jak działa? Można się przekonać z naszej wideorecenzji Microsoft Kinect.

Sprawdziliśmy także nowy tytuł na Xboksa, do którego Kinect nie byłby zbyt przydatny. Mowa o ostatniej części gry Halo. Czy jest to hit na miarę poprzedniej odsłony można sprawdzić czytając naszą recenzję Halo: Reach - Piękne pożegnanie.

Mamy też dobrą wiadomość dla graczy, a w szczególności dla fanów shooterów. Okazuje się, że osoby preferujące wirtualną rozrywkę potrafią dużo szybciej i pewniej podejmować decyzje. Wyjaśnienia naukowców badających to zagadnienie opisaliśmy w wiadomości - Gracze szybciej podejmują trafne decyzje.

Demo FIFA i PES 2011 już do pobrania

Dużą dawkę nowych tytułów dodaliśmy także w dziale Download Gry. W tym tygodniu największą furorę zrobiły oczywiście wersje demo FIFA 2011 i PES 2011. Każdy fan piłki może się od teraz sam przekonać, która z dwóch produkcji bardziej pasuje do jego preferencji.

Od tego tygodnia w naszych zasobach można znaleźć także nietypową produkcję dla fanów wyścigów, którą jest pełna wersja gry Truck Racing by Renault Trucks. Jak sama nazwa wskazuje gracze mogą się w niej wcielić w profesjonalnego kierowcę wyścigów ciężarówek. Zapraszamy także do pobrania nowych wersji demonstracyjnych wyścigówek StuntMANIA!pro oraz X Motor Racing.