hITy tygodnia: Internet Explorer 9 beta, Google Voice Search po polsku i recenzja Microsoft Kinect

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W ostatnich dniach duże zainteresowanie wzbudził m.in. atak polskiego hakera na stronę Defense Logistics Agency, nowe telefony Nokii i HTC oraz artykuł o najbardziej kosztownych błędach komputerowych.


Dużą popularnością cieszyły się także nasze wiadomości o w pełni bezprzewodowym ładowaniu i nowym raporcie o rynku mobilnych systemów operacyjnych. Mieliśmy także okazję przetestować już najnowszy kontroler do konsoli Xbox - Kinect. Zapraszamy do przeczytania naszego zestawienia najciekawszych wiadomości i artykułów mijających 7 dni.

Hasło reklamowe IE9

Konferencja w San Francisco

Jedna z zaprezentowanych nowości - Nokia E7

HTC Desire Z

John's Phone

Toshiba Libretto W100

Internet Explorer 9 beta już u nas

Microsoft długo utrzymywał w tajemnicy szczegóły nowej wersji Inetrnet Explorera. W ostatnią środę w San Francisco nastąpiła oficjalna premiera wersji beta dziewiątej wersji przeglądarki. Z tej okazji wysłannik portalu IDG.pl wybrał się tam by zdać relacje z tego wydarzenia.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]

Jeszcze tego samego dnia IE 9 Beta znalazła się w zasobach naszego działu download. Uruchomiliśmy także specjalne centrum tematyczne gdzie można się dowiedzieć wszystkiego o nowym Internet Explorerze oraz pobrać każdą z udostępnionych dotychczas wersji.

Polecamy także opublikowany w piątek wielki test przeglądarek internetowych. Szczegółowo sprawdziliśmy m.in. jak prezentuje się nowy IE 9 beta oraz Firefox 4 beta na tle konkurencji.

Dużo telefonicznych nowości

W mijającym tygodniu w Londynie odbyły się dwie duże konferencje producentów telefonów. Podczas Nokia World 2010 fiński producent pokazał aż trzy nowe modele - C6, C7 i E7. W tym samym czasie w innej części Londynu zaprezentowane zostały nowe modele HTC. Desire HD i Desire Z pojawią się na rynku jeszcze w tym roku.

To nie wszystkie telefoniczne wydarzenia tygodnia. Nowymi urządzeniami pochwaliła się także koreańska firma LG. Modele One i Chic należą do serii Optimus. Obydwa będą pracować na systemie operacyjnym Android 2.2.

W czwartek opisaliśmy także telefoniczną ciekawostkę. Jest nią John’s Phone, minimalistyczny telefon dla seniora stworzony przez holenderskie studio projektowe. Producent twierdzi, że jest to najprostszy telefon komórkowy na świecie.

Kolejne dziury w programach Adobe

Podsumowanie działu Bezpieczeństwo rozpoczynamy kolejną wiadomością o lukach w programach Adobe. Zaledwie tydzień temu ujawniono poważny błąd w zabezpieczeniach Adobe Readera, a niewiele później zowu otrzymaliśmy alarmujące doniesienia o następnej groźnej luce, tym razem w programie Flash Player.

Pisaliśmy także o niepokojącym raporcie PandaLabs, z którego wynika, że głównym celem aż 25% stworzonych w tym roku robaków było infekowanie komputerów poprzez urządzenia przenośne podłączane do portu USB.

Za to w czwartek ciekawego wyczynu dokonał polski haker o pseudonimie "porkythepig". Zaatakował on amerykańską witrynę rządową Defense Logistics Agency. Można było na niej zobaczyć fragment filmu "Miś" Stanisława Barei.

Dwuekranowa Toshiba - świetne narzędzie czy kolejny gadżet?

Wiadomości sprzętowe rozpoczynamy informacją o dwuekranowej Toshibie Libretto W100. Nietypowy notebook zamiast klawiatury ma drugi dotykowy wyświetlacz. Urządzenie jest już dostępne w Polsce. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w wiadomości - Dwuekranowa Toshiba Libretto W100 już w Polsce.

W tym tygodniu zainteresowanie wzbudziły także informacje o nowej karcie GeForce GTS 450 oraz mocnym mini-pececie od ASRocka.

Nowym aparatem z serii PowerShot pochwalił się za to Canon. Firma postawiła tym razem na klientów pragnących potężnego zooma. PowerShot SX30 IS oferuje aż 35-krotne przybliżenie optyczne.