hITy tygodnia: Noble i Antynoble, problemy Chomikuj oraz czyszczenie komputera ze śmieci


Przeglądarka przyda się m.in. do wyszukiwania ulubionych programów

Podgląd stron w Google. (źródło: blogstorm.co.uk)

Logitech Revue

działu Download - Gry polecamy:

Drakensang: The River of Time

Google TV już zaraz

Google intensywnie przygotowuje się do premiery oczekiwanej usługi telewizyjnej. W mijającym tygodniu gigant z Mountain View pochwalił się firmami, z którymi współpracuje oraz filmową prezentacją działania nowej usługi przygotowanej pod nasze telewizory.

Oficjalną prezentacje miał też specjalny zestaw firmy Logitech, który dostarczy usługę Google TV. Składa się on z set-top-boksu i bardzo estetycznej klawiatury. Dodatkowo można także dokupić mini-kontroler oraz inne elementy zestawu. Ich opisy i pełną galerię znaleźć można w artykule - Logitech Revue - zestaw do obsługi telewizji Google.

Pozostając w tematyce Google, firma pochwaliła się kolejnym eksperymentem związanym z wyszukiwarką. Po błyskawicznym wyszukiwaniu w usłudze Instant, przyszedł czas na podgląd stron. Na razie jest on dostępny tylko w angielskiej wersji przeglądarki Chrome. Podobny efekt można osiągnąć już teraz np. stosownym dodatkiem do Firefoksa. Więcej informacji o tej technologii znaleźć można w wiadomości - Podgląd stron - kolejny eksperyment wyszukiwarki Google.

Chomik na celowniku

Po raz kolejny w tym roku serwis Chomikuj.pl znalazł się na celowniku Polskiej Izby Książki. Jednym z powodów problemów serwisu jest jego nieoczekiwana zmiana właściciela. Nowym operatorem usługi jest spółka FS File Solutions Limited, mająca siedzibę w Nikozji, stolicy Cypru. O wpływie tej zmiany na wcześniejsze plany przekształcenia Chomika w legalny, zarabiający na siebie serwis pisaliśmy w artykule - Chomik na Cyprze. Piraci zostali w Polsce.

Zmiana właściciela nie spodobała się jednego z organizacji walczącej z piractwem szerzącym się w tym serwisie wymiany plików. Polska Izba Książki twierdzi, że portal nie wywiązuje się z wcześniejszych ustaleń. Sprawa może skończyć się milionowym odszkodowaniem. Wydawcy zrzeszeni w PIK-u szykują bowiem wielki pozew przeciwko Chomikuj.pl.

Wielkie czyszczenie oprogramowania

Polecamy także nasz artykuł o poskramianiu niewspółpracującego komputera. Reinstalacja systemu to ostateczność, a nie jedyny sposób na czysty i uporządkowany Windows. Istnieją aplikacje, dzięki którym nawet najbardziej zawirusowany komputer znów będzie działać sprawnie. Wszystko to w naszym artykule - Jak wyczyścić komputer z wirusów i śmieci.

Klasyczne RPG w nowej odsłonie

W nasze ręce trafiła druga część gry Drakensang, klasycznego cRPG, wykorzystującego fabularny system "Das schwarze Auge". Ku naszemu zaskoczeniu - i zadowoleniu - The River of Time prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednik i gwarantuje ciekawą rozgrywkę na przyzwoitym poziomie. Zapraszamy do przeczytania pełnej recenzji gry Drakensang: The River of Time.

Na koniec przedstawiamy natomiast piękny film animowany pt. Sintel, stworzony za pomocą darmowego programu Blender.

Szczegóły dotyczące programu oraz wykonania filmu Sintel znaleźć można w wiadomości - 15-minutowy film pokazuje, jaką siłę ma Blender.