hITy tygodnia: Opera 11, iOS 4.2 i nowe, tanie Nokie serii C i X


Napster

Geocites

Cloud Connect to wtyczka do MS Office, która umożliwi synchronizację dokumentów z Google Docs.

Z działu Download polecamy programy:

Oraz gry:

Odmienione The Barrens

AltaVista, Napster - kultowe strony dawnych lat

Zapraszamy do naszego artykułu prezentującego strony internetowe, które kiedyś "rządziły". Niestety w Sieci wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. W tekście nie mówimy wyłącznie o bańce dot-comowej - mamy na myśli serwisy i portale ikoniczne, których nazwy kiedyś jednoznacznie kojarzyły się z Internetem, a dziś stanowią co najwyżej mgliste wspomnienie minionej chwały. Czy zgadzasz się z naszym wyborem?

Microsoft: błędy w Windows i Office w Google Docs

"Podczas generowania raportu o błędzie wystąpił błąd". "Błąd. Operacja zakończona pomyślnie". Brzmi znajomo? Przedstawiamy 10 zabawnych komunikatów o błędach w systemie Windows. Produkt Microsoftu niegdyś z nich słynął. Teraz jest już dużo lepiej, ale pamięć o bluescreenach i nietypowych "errorach" ciągle pozostała.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 14.09.2021]

Powracając do poważnych tematów, w poniedziałek informowaliśmy o bardzo interesującej inicjatywie Cloud Connect. Google rozpoczyna testy wtyczki, która pozwoli użytkownikom Microsoft Office na łatwe przesyłanie i edycję dokumentów w chmurze obliczeniowej Google Docs. Plugin o nazwie Cloud Connect testują na razie wybrane osoby korzystające z pakietu MS Office 2010.

Nie do wiary! Kuwejt bez lustrzanek, a Holendrzy przeciw WiFi

W tym tygodniu pojawiły się dwie wiadomości, w które aż ciężko uwierzyć. Obie są autentyczne, a jedna ma nawet podłoże polityczne. Chodzi o Kuwejt i kontrowersyjny przepis, który zabrania używania cyfrowych lustrzanek w miejscach publicznych, na ulicach i w centrach handlowych. Zdaniem władz, fotografia powinna być dozwolona tylko w celach dziennikarskich.

Nie mniej dziwna wydaje się wiadomość wprost z serca Europy. Zdaniem holenderskich naukowców nowoczesne technologie mogą szkodzić przyrodzie. Twierdzą oni, że to nie zanieczyszczenie powietrza, nie pasożyty, a sieci bezprzewodowe doprowadzają do dziwnych, nieznanych do tej pory zmian w wyglądzie i zdrowiu drzew. "Choroba WiFi" ponoć powoduje obumieranie ich komórek. Więcej o tych nietypowych badaniach można dowiedzieć się z wiadomości - WiFi zabija drzewa.

Na luzie: zniszczenie World of Warcraft i Raport Mniejszości w naszych domach

Nadchodzą ciężkie czasy dla fanów World of Warcraft. Deathwing właśnie się budzi co będzie skutkować nieuchronnym kataklizmem na dwóch największych kontynentach. Wszystko to we wprowadzanym właśnie patchu 4.0.3a.

hITy kończymy natomiast kolejną ciekawostką związaną z kontrolerem Kinect. Po jego premierze setki programistów z całego świata zabrało się za modyfikowanie tego świetnego urządzenia. Efekty są różne. Od wykorzystania kontrolera jako oczu robota, aż do wprowadzania zmian, które pozwalają się poczuć jak bohater filmu Raport Mniejszości lub sam Darth Vader. O co chodzi? Tego dowiecie się z naszej wiadomości o kontrolerze Kinect na PC oraz z filmiku, który prezentujemy poniżej.