hITy tygodnia: Opera 11, iOS 4.2 i nowe, tanie Nokie serii C i X

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia. W ostatnich dniach dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. informacje o edycji dokumentów pakietu Office w Google Docs i nowych tabletach LG oraz Asusa, a także artykuł prezentujący 10 zabawnych komunikatów Windows.


Popularnością cieszyły się też informacje o zakazie używania lustrzanek w Kuwejcie i złym wpływie sieci WiFi na drzewa. Duże zainteresowanie wzbudził artykuł o niegdyś popularnych stronach internetowych, które teraz odeszły w zapomnienie. hITy zaczynamy natomiast artykułem prezentującym możliwości najnowszego dzieła firmy Opera Software.

Opera 11. Podgląd grupy kart

Nokia C2-01 i X2-01

LG E-Note H1000B

Asus Eee Note EA800

Acer Iconia

Czym zaskakuje Opera 11?

Przeglądarka Opera 11 weszła w kolejną fazę rozwojową - jest już dostępne wydanie beta programu. Jedną z najciekawszych nowości w aplikacji jest funkcja grupowania kart. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest zachować porządek w oknie przeglądarki. Inne zmiany to m.in. wprowadzenie nowego mechanizmu gestów myszy. Wszystkich nowości nie sposób tu opisać, więc zapraszamy do pełnej wersji artykułu - Opera 11 beta - as z rękawa.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]

Dwie nowe, tanie Nokie

Nokia pokazała dwa nowe telefony przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników. Model C2-01 to "klasyczna" komórka z niewielkim ekranem i klawiszami alfanumerycznymi. Muzyczna Nokia X2-01 posiada natomiast pełną klawiaturę QWERTY. Obydwa telefony są tanie i zapewniają wszystkie podstawowe funkcje. Pełna specyfikacja, sugerowana cena oraz pliki wideo prezentujące te telefony są dostępne w naszej wiadomości.

Wysyp tabletów - LG, Asus i Acer

W tym tygodniu zaprezentowano kilka nowych urządzeń typu tablet. Klasyczne rozwiązanie wyszło od koreańskiego LG. Tablet E-Note H1000B posiada 10-calowy wyświetlacz i pracuje pod kontrolą systemu Windows 7. Niektórzy model ten porównują do bardziej poręcznej wersji netbooka, tyle że bez klawiatury. Po specyfikację i orientacyjną cenę urządzenia zapraszamy do wiadomości o tablecie LG E-Note H1000B z Windows 7.

Asus przedstawił natomiast specyfikację swojego nowego tabletu stworzonego w formie elektronicznego notatnika skrzyżowanego z e-readerem. 8-calowe urządzenie może zainteresować uczniów i osoby często robiące notatki. Zalety? Bardzo długi czas pracy na baterii i precyzja pisania dzięki rysikowi. Wady - monochromatyczny wyświetlacz. Reszta danych dostępna w wiadomości o Asus Eee Note EA800.

Acer Iconia z wyglądu ewidentnie przypomina netbooka, a funkcjonalnością kojarzy się z tabletem. Urządzenie posiada zasadniczą "innowację". Producenci sprzętu dają nam nieśmiało do zrozumienia, że era klawiatury QWERTY, jako głównego narzędzia do wprowadzania danych w komputerze ma się ku końcowi. Dotykowe wyświetlacze stają się atrybutem nie tylko smartfonów, ale także tabletów i netbooków - takich jak Iconia, najnowsza propozycja Acera.

Przy okazji zapraszamy do opublikowanego w czwartek artykułu "Tablet idealny - niezbędne cechy i wyposażenie". Omawiamy w nim najważniejsze funkcje jakie powinny spełniać tego typu urządzenia i porównujemy je do specyfikacji już zaprezentowanych modeli.

iOS wreszcie z multitaskingiem

Firma Apple oficjalnie udostępniła najnowszą (4.2) wersję swojego systemu operacyjnego dla iPada, iPhone'ów oraz trzech generacji iPodów. Zmiany? Sporo, w tym bardzo oczekiwany multitasking. Szczegóły dostępne w wiadomości - iOS 4.2 udostępniony.