hITy tygodnia: Ubuntu 11.04, iPad w Polsce i atak USA na serwisy torrentowe


Wpis rządu USA na blokowanych stronach.

Firefox 4 beta 7

Chrome 9 (dev)

Toshiba Satellite A500-1EE

działu Download polecamy programy: Oraz gry:

USA atakuje serwisy torrentowe

Wojna z piractwem komputerowym przechodzi w kolejną fazę. Stany Zjednoczone zablokowały ok. 70 stron, które mogą ułatwić naruszanie praw autorskich. Jedną z "ofiar" rządowych agencji stał się popularny w Polsce serwis Torrent-Finder. Po szczegóły tej sprawy zapraszamy do wiadomości - Rząd USA zamknął dziesiątki stron torrentowych.

Przeglądarkowe trendy i najchętniej odwiedzane witryny

Na rynku przeglądarek internetowych działo się w 2010 r. dość sporo. Przyjrzeliśmy się zatem najważniejszym nowinkom, jakie producenci wprowadzili do swoich programów. Na naszym celowniku znalazła się m.in. Opera 11, Firefox 4 czy Chrome 9. Co nowego przyszykowali dla nas ich twórcy można się dowiedzieć z artykułu o przeglądarkowych trendach 2010.

Zobacz również:

  • Canonical ogłasza Ubuntu Pro dla Google Cloud
  • iPad Pro zastąpi Ci MacBooka! Te zmiany to potwierdzają

Pozostając przy internetowej tematyce prezentujemy 100 najchętniej odwiedzanych w Polsce stron. W październiku 2010 r., Onet.pl miał 9 mln 900 tysięcy unikalnych użytkowników, wyprzedzając w zestawieniu Wirtualną Polskę i Allegro. Reszta zestawienia dostępna jest w naszej wiadomości.

Granie na notebooku, Xboksie i po północy

Tani notebook dla gracza? Okazuje się, że to nie science-fiction. Przyjrzeliśmy się bliżej tej kwestii, czego rezultatem jest nasz artykuł. Można się z niego dowiedzieć m.in. na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt. Zaproponowaliśmy w nim także kilka obecnych na rynku modeli.

W czwartek opublikowaliśmy ciekawą informację dotyczącą dalekiego wschodu. Otóż rząd Korei Południowej jest bliski uchwalenia ustawy, która prawnie zabroni dzieciom grania online w nocy. "Godzina policyjna" ma obowiązywać od północy do szóstej rano. Wszystko przez to, że ponoć dzieci i młodzież są niewyspane co odbija się na ich procesie edukacji.

W ostatnim tygodniu napisaliśmy też o ciekawym badaniu MyVoucherCodes. Według serwisu Xbox 360 jest bardziej popularny niż Sony Playstation 3 i Nintendo Wii. Wpływ na wzrost popularności konsoli Microsoftu może mieć Kinect, o którym sporo się ostatnio mówi.

Beatbox Google i dziwne reklamy z gwiazdami

Na koniec hITów zapraszamy natomiast do dwóch wiadomości "na luzie". Pierwsza to odkrycie umiejętności wokalnych w Tłumaczu Google. Wystarczy zmienić język na niemiecki, wpisać odpowiedni ciąg znaków i.. otrzymamy beatbox z najwyższej półki!

Zapraszamy także do naszego artykułu o 10 najdziwniejszych reklamach IT z celebrytami. Zagrali w nich sławni aktorzy i ludzie kultury, tacy jak Andy Warhol, Nicolas Cage i... Chuck Norris. Niektóre reklamy są naprawdę niecodzienne, tak jak np. ta z Andym Warholem dla TDK, którą prezentujemy poniżej.