hITy tygodnia: Windows 8, Empik OYO i 10 genialnych rzeczy, których nie należy robić

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W ostatnich dniach dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. informacje o nowych czytnikach e-booków, odcięciu Facebooka od Google, oraz sprzedaży akcji Microsoftu przez szefa firmy.


Wielu czytelników zainteresowało się także z informacją o wirusowym oszustwie wartym miliony dolarów oraz naszą recenzją świetnej książki o najintymniejszej fotografii czyli akcie. hITy zaczynamy jednak nowymi, dokładniejszymi wiadomościami o kolejnej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu.

Cykl wydawniczy Windows [źródło: http://msftkitchen.com]

Sonia Menke z Microsoft jako pierwsza poinformowała, że prace nad Windows 8 zostały już rozpoczęte.

Windows 8 w chmurze ze Stevem Ballmerem w tle

Ujawnione w tym tygodniu informacje o nowym systemie Windows zapowiadają istną rewolucję. Windows 8 ma być wyposażony w usługę kopii zapasowej w chmurze obliczeniowej. Ponadto, nowy system ma być maksymalnie powiązany z usługami Windows Live. Wygląda na to, że cloud-computing i centralne bazy danych już niedługo wejdą pod domowe strzechy. Czego jeszcze można się spodziewać po Windows 8 oraz informacje o przypuszczalnej dacie premiery systemu można znaleźć w naszym artykule - Windows 8 - usługi sieciowe, backup w chmurze.

W tym samym tygodniu, w którym światło dzienne ujrzała zaskakująca wiadomość o Windows 8 falę spekulacji spowodował sam szef Microsoftu - Steve Ballmer. Postanowił on pozbyć się 75 milionów akcji Microsoftu. Jest to prawie 20% jego udziałów, wartych miliardy dolarów. Oczywistym jest, że takie działanie musiało wywołać lawinę domysłów na temat tej decyzji. Odnosimy się do nich w wiadomości - Steve Ballmer pozbywa się akcji Microsoftu.

Akt według mistrza

Polecamy także naszą recenzje książki "Fotografia obnażona: mistrzowskie sesje aktu". Tytuł ten adresowany jest zarówno do początkujących, jak i profesjonalnych fotografów chcących polepszyć swoją technikę tworzenia aktów. W książce zamieszczono także dużo porad odnoszących się do współpracy z modelką (co fotograf powinien przygotować lub też czego nie wolno mu robić czy mówić). Najważniejsze są jednak fantastyczne przykładowe akty wraz z dokładnym wyjaśnieniem techniki ich wykonania i graficznym podglądem ustawień przyrządów.

Miliony za usunięcie wirusa

Amerykański pianista Roger Davidson padł ofiarą dwójki oszustów, którzy w ciągu kilku lat wyłudzili od niego co najmniej 6 mln USD (niektóre źródła mówią nawet o 20 milionach). Ta wręcz niesłychana historia zaczęła się od niewinnej usterki komputera. Dalej wszystko potoczyło się jak w dobrym sensacyjnym filmie - intryga, akcja, szpiedzy i milionowe transfery pieniężne. O szczegółach tej wręcz nieprawdopodobnej historii piszemy w wiadomości - Usunięcie wirusa warte... miliony USD.