hITy tygodnia: telefon Seabird, tablet BlackBerry i raport o prędkości polskiego Internetu

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W ostatnich dniach dużym zainteresowaniem cieszyła się m.in. wiadomość o sporze Apple i serwisu Applemania, spis haseł nie obsługiwanych przez Google Instant oraz nasz artykuł o zwolnieniach z powodu wpisów na Facebooku.


Popularnością cieszyły się też informacje o nowym telewizorze 3D nie wymagającym zakładania specjalnych okularów oraz o legalnym pobieraniu muzyki z Sieci. Duże zainteresowanie wzbudził także nasz raport o prędkości Internetu w Polsce. Przegląd zaczynamy jednak prezentacją niezwykle ciekawego telefonu.

Seabird

Kolejna firma porzuca Symbiana

BlackBerry PlayBook

X Mark I Mouse - mysz dla księgowych od Canona

Seabird: telefon przyszłości

Billy May, projektant i członek społeczności Mozilli, pokazał gigantom telekomunikacyjnym takim jak Apple, Nokia czy Samsung, jak należy konstruować smartfony. Jego futurystyczna konstrukcja posiada pikoprojektory wyświetlające pełnych wymiarów klawiaturę QWERTY oraz mnóstwo innych fantastycznych rozwiązań.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2022 roku [Kalendarium Premier; 04.07.2022]

Więcej informacji, zdjęcia oraz film prezentujący Seabirda znaleźć można w naszym poniedziałkowym artykule - Pomysł na super-telefon.

Goodbye Symbian

Pozostając jeszcze chwilę przy tematyce telefonów, zapraszamy do zapoznania się z prawdopodobną specyfikacją telefonu HTC 7 Trophy. Pracować on będzie na nowym systemie Windows Phone 7. Czy szykuje się hit?

Kolejny tydzień i kolejne ciosy dla Symbiana i Nokii stojącej murem za tym systemem. W poniedziałek Sony Ericsson poinformował, że nie ma już zamiaru wykorzystywać tej platformy w swoich nowych telefonach. Na co teraz stawia japońsko-szwedzka marka można dowiedzieć się czytając wiadomość - Sony Ericsson żegna się z Symbianem.

W piątek z grona firm wpierających produkt Symbian Foundation odszedł natomiast Samsung. Firma zamknie swoje oficjalne forum poświęcone temu systemowi operacyjnemu, a przy okazji usunie wszystkie treści w jakikolwiek sposób powiązane z Symbianem.

Polecamy także czwartkowy raport z rynku mobilnych systemów operacyjnych. W ankiecie przeprowadzonej przez International Data Corporation i Appcelerator wypowiedziało się ponad 2000 deweloperów tworzących aplikacje na platformy wykorzystywane w małych urządzeniach przenośnych. Zdecydowana większość z nich najlepiej ocenia Androida oraz iOS. By dowiedzieć się dlaczego i jak wypadły na ich tle inne mobilne systemy operacyjne zapraszamy do przeczytania raportu - iOS i Android najciekawsze z punktu widzenia deweloperów.

Sprzętowy tydzień

W tym tygodniu producenci sprzętu zapowiedzieli dużo ciekawych urządzeń. Oczywiście "najgorętszą" informację przygotowało Research In Motion. Podczas poniedziałkowej konferencji RIM, firma oficjalnie zaprezentowała swój tablet BlackBerry PlayBook. Pełną specyfikację, zdjęcia oraz film prezentujący "profesjonalnego" konkurenta iPada można zobaczyć w wiadomości - Tablet BlackBerry oficjalnie zaprezentowany.

Ciekawym osiągnięciem pochwaliła się też Toshiba. Firma skończyła prace nad telewizorem działającym w technologii 3D bez konieczności używania okularów. Szczegóły dotyczące urządzenia poznamy niedługo. Na jakiej zasadzie działa ta technologia? Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia materiału - 3D bez okularów od Toshiby.

Canon także nie próżnował. Firma pochwaliła się bardzo ciekawym gadżetem, który powinien spodobać się szczególnie użytkownikom często wykonującym obliczenia matematyczne. Cóż takiego zrobili japońscy inżynierowie? Umieścili kalkulator na myszce komputerowej.

Wiadomości sprzętowe kończymy czwartkową informacją o nowym produkcie Galaxy. Firma zaprezentowała nową kartę graficzną GTX 460 WHDI, którą możemy bezprzewodowo podłączyć chociażby do telewizora.