hITy tygodnia: top 10 filmów YouTube, Adobe Air 2.5 i fakty o Windows 7

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W ostatnich dniach dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. informacje o zbliżającym się końcu Symbian Foundation, nowym czytniku Nook oraz nasz artykuł dotyczący faktów na temat Windows 7.


Wielu czytelników zapoznało się z informacją o nowym rozszerzeniu do Firefoksa, które ułatwia wykradanie danych oraz o policji hakującej komputery użytkowników. Popularnością cieszył się również pokaz możliwości najnowszego androida - ludzkiego robota, który już rozpoczął pracę w japońskim szpitalu. Przegląd zaczynamy jednak od prezentacji najpopularniejszych filmów z serwisu YouTube.

Nowy Nook pogromcą Kindle'a?

Pierwsza dziesiątka YouTube

Liczba wyświetleń klipów wideo na YouTube pokazuje coś, czego wielu nie chciałoby zobaczyć. Dla internautów najciekawsze są m.in. teledyski Justina Biebera i muzycznych celebrytek - Lady Gagi i Miley Cyrus. Na szczęście w zestawieniu pojawiły się trzy "zwykłe" filmy. Prezentujemy je w naszym artykule - YouTube: 10 filmów wszech czasów.

Rocznica Windows 7

Dokładnie siedem dni temu pisaliśmy o pierwszej rocznicy Windows 7. Co prawda sprzedaż systemu nie osiągnęła jeszcze siedmiuset milionów licencji, ale produkt staje się coraz popularniejszy, choć na rynku nadal dominuje Windows XP.

To nie koniec liczby 7. Z okazji rocznicy przygotowaliśmy ciekawy artykuł, w którym prezentujemy "7 faktów o Windows 7" zaprezentowanych przez producenta oraz kolejne 7 stworzonych przed redakcję IDG.pl i wybranych spośród komentarzy naszych czytelników. Po całe zestawienie zapraszamy do tekstu 7 faktów o Windows 7 - według Microsoftu, redakcji IDG.pl i internautów.

Co zabiło Symbiana i co ma zabić Kindle?

Może jest jeszcze za wcześnie, by ogłosić definitywny koniec systemu operacyjnego Symbian. Nie da się jednak ukryć, że ten rok był dla jego twórców bardzo ciężki, a nadchodzące miesiące nie zapowiadają zmiany tego stanu rzeczy. Najmocniejsze ciosy spadły na Symbian Foundation w drugiej połowie roku. O nich, oraz o najnowszych doniesieniach z Symbian Foundation piszemy w wiadomości - Koniec Symbiana?

Za oceanem zaprezentowano natomiast "zabójcę Kindle" - popularnego czytnika e-booków. Amerykańska sieć księgarni Barnes & Noble zorganizowała specjalną konferencję, na której pokazała nową wersję Nook. Urządzenie z kolorowym ekranem podobno ma szansę rozgromić konkurencję.