... i 4 rzeczy, które potrafi iPhone 6, a Galaxy S6 nie


Natychmiastowa aktualizacja oprogramowania

Teraz przechodzimy do chyba największej przewagi iPhone'a, czyli aktualizacji systemu iOS. Pominąwszy bowiem problemy, które w ostatnich wydaniach systemu niestety przydarzają się często Apple (chodzi o różne błędy), użytkownicy iPhone'ów (do kilku wersji wstecz) mogą liczyć na aktualizację (w przypadku wcześniejszych wersji iPhone'ów może ona nieco różnić się funkcjonalnością) do kolejnej wersji iOS tuż po jej wydaniu przez Apple.

W przypadku Galaxy S6 z pewnością tak to nie będzie wyglądało. Po pierwsze musi bowiem minąć trochę czasu, zanim Samsung odpowiednio przygotuje i udostępni kolejną przygotowaną przez Google wersję Androida. Po drugie nawet jeżeli to zrobi, na termin aktualizacji duży wpływ będzie miało, z sieci jakiego operatora korzysta użytkownik oraz którego modelu Galaxy S6.

Zobacz również:

  • Najlepsze świąteczne promocje na sprzęt Apple - iPhone, MacBook, Watch [7.12.2021]
  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [7.12.2021]

Bezproblemowa integracja z ekosystemem Apple

Smartfony iPhone mocniej integrują się z ekosystemem Apple. Również w Polsce w coraz większej liczbie domów znajdziemy komputery Mac, którym towarzyszył będzie niekiedy tablet iPad, czyli najczęściej kupowane tego typu urządzenie na świecie. To zaś oznacza, że część przyszłych właścicieli Galaxy S6 posiadała będzie w domach również urządzenia sygnowane nadgryzionym jabłkiem.

Wspomniana integracja dla urządzeń Apple przeszła na nowy poziom wraz z systemem Mac OS X Yosemite. Z pewnością nie wygląda to tak dobrze w przypadku Androida i komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows. Na koniec warto tutaj też przypomnieć, że wkrótce ekosystem Apple zostanie wzbogacony nową kategorią urządzeń, czyli pierwszym "inteligentnym" zegarkiem Watch, który, jak się można spodziewać, otrzyma potężne wsparcie ze strony sklepu z aplikacjami.

Powiadomienia na ekranie blokady

Ten punkt prawdopodobnie dla wielu z Was będzie bez znaczenia. Mowa o systemie powiadomień oraz ekranie blokady. O ile bowiem można wybrać, które powiadomienia mają się pojawiać na ekranie blokady iPhone'a 6 i Galaxy S6, o tyle tylko w przypadku pierwszego z tych urządzeń w momencie pojawienia się takiej informacji podświetlany na chwilę jest ekran. Dzięki temu nie trzeba podnosić urządzenia (Galaxy informuje o powiadomieniach diodą LED), aby poznać jej szczegóły.

Oczywiście w przypadku Androida jest wiele aplikacji, które pozwolą taką funkcjonalność dodać do Galaxy S6 (np. Slidelock Locker). Pamiętać jednak należy, że korzystając z aplikacji firm trzecich pozwalamy im na dostęp do wszystkich wiadomości i aplikacji, których powiadomienia mają się pojawiać na ekranie blokady. To zaś może budzić wśród części użytkowników dbających o prywatność spore opory.