i-mode kontra spamerzy

Japoński operator telefoniczny NTT DoCoMo rozpoczyna walkę z firmami, które rozsyłają w obrębie jego sieci komórkowej i-mode niechciane wiadomości do abonentów (czyli spam).

Okazuje się, że spam na dobre zagościł w dostępnej w Japonii sieci i-mode - w kraju tym zdecydowana większość niechcianych wiadomości trafia nie do użytkowników komputerów PC, lecz właśnie do posiadaczy telefonów i-mode. Dlatego też koncern DoCoMo zdecydował się na zablokowanie wszystkich "podejrzanych" e-maili wysyłanych do swoich abonentów. Jednocześnie użytkownicy sieci i-mode zostali poproszeni o ustalenie, z których domen i adresów emaliowych chcą otrzymywać pocztę.

Niestety, "spamerzy" szybko zreflektowali się, że ich wiadomości wysyłane z komputerów PC są blokowane i rozpoczęli "szturm" sieci za pomocą urządzeń przenośnych. DoCoMo zamierza jednak ukarać wszystkich tych, którzy rozsyłają niechciane emaile. Złapani na tym procederze użytkownicy mogą zostać wykluczeni z sieci na pewien czas. Władze operatora telefonii komórkowej nie podały jeszcze, na jak długo zamierzają pozbyć się "szkodliwego" użytkownika.