iBOT Destop Video Camera z Orange Micro

Firma Orange Micro ogłosiła premierę kamery internetowej iBOT Desktop Video Camera, wyposażonej w interfejs FireWire.

Miniaturowa kamera iBOT zaproponowana przez firmę Orange Micro oferuje wyświetlanie lub przechwytywanie pełnoekranowego obrazu wideo o rozdzielczości 640x480 pikseli z pełną prędkością 30 klatek na sekundę (fps), a rozszerzona wersja zawiera ponadto oprogramowanie do edycji wideo oraz słuchawki i mikrofon.

iBOT Desktop Video Camera zaopatrzona została w przetwornik obrazu CCD o wielkości jednej czwartej cala oraz soczewki zdolne do skupienia się na obiekcie w odległości od 1 cm do nieskończoności. Urządzenia umożliwia 62 stopniowy kąt widzenia i wspiera YUV 4:1:1, YUV 4:2:2, YUV 4:4:4 oraz 24 bitowe formaty RGB.

Według przedstawicieli Orange Micro możliwe jest także podłączenie dwóch kamer iBOT jednocześnie do jednego portu oraz zgodnie z oświadczeniem firmy iBOT to obecnie najszybsza internetowa kamera na świecie, bowiem pracuje w interfejsie FireWire pozwalającym na transfer danych z prędkością 400 megabitów na sekundę. Cena kamery to 119 USD za wersję podstawową oraz 169 USD za zestaw z oprogramowaniem, słuchawkami i mikrofonem.

www.orangemicro.com


Zobacz również