iBOT: nowy wymiar wideo w komputerze

Firma Orange Micro zaprezentowała kamerę internetową iBOT wykorzystującą do transferu danych łącze FireWire i oferującą pełnoekranowy obraz wideo o kinowej jakości.

Internetowa kamera iBOT oferowana przez firmę Orange Micro wykorzystuje do przesyłania danych łącze FireWire zapewniające transfer danych rzędu 400 Mb/s czyli 33 razy szybszy od standardowej przepustowości USB wahającej się w granicach 12Mb/s. iBOT umożliwia także przesyłanie obrazu o kinowej jakości w trybie pełnoekranowym, w przeciwieństwie do rozwiązań opartych na USB, gdzie prędkość 30 fps osiągnąć można jedynie przy rozdzielczości 176 x 144 pikseli czyli rozmiarach znaczka pocztowego.

'Oparta na FireWire kamera iBOT oddaje w ręce użytkowników możliwość tworzenia i dystrybucji cyfrowego wideo o wysokiej rozdzielczości, za cenę jedynie nieco wyższą od tradycyjnej cyfrowej kamery wideo', oświadczył Art Scotten, prezes Orange Micro. Firma Orange Micro planuje wydanie kamery iBOT w dwóch wersjach: kosztującej 119 USD wersji standardowej oraz wersji Pro z dodatkowych mikrofonem i oprogramowaniem w cenie 149 USD. Obie wersje pracują na komputerach Macintosh i PC. Do korzystania z iBOTa na Macu potrzebny jest Mac OS 8.5 albo późniejszy, port FireWire, 32MB RAM i 12MB wolnego miejsca na dysku.

www.orangemicro.com


Zobacz również