iDOS - Windows 3.1 na iPada! Zamień swój tablet w peceta

iPad nie może uruchomić pełnoprawnej wersji macOS, ale deweloperom udało się przeportować starą wersję Windowsa. Jak działa Windows 3.1 na tabletach od Apple? Co trzeba zrobić, żeby go zainstalować?

Apple chwali się, że tablety iPad to świetne zamienniki komputerów osobistych. W rzeczywistości firma wykorzystuje efekt efekt zniekształcenia pole rzeczywistości, który notorycznie stosowany był przez Steve'a Jobsa - założyciela i prezesa Apple. W praktyce iPad działa pod kontrolą systemu operacyjnego bazującego na oprogramowaniu iPhone'a i pomimo wielu aktualizacji nadal nie jest w stanie wykonać niektórych czynności znanych z komputerów osobistych.

iPad z Windows 3.1
Źródło: 9to5mac.com

iPad z Windows 3.1

Źródło: 9to5mac.com

Na iPadzie nie uruchomimy macOS, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować Windowsa 3.1. Redaktor techniczny Fast Company - Harry McCracke - wymyślił sposób na szybką i prostą instalację starej wersji Windowsa na iPada. Aplikacja o nazwie iDOS uruchamia klasyczne środowisko graficzne z obsługą aplikacji firm trzecich, które kompatybilne są z Windowsem 3.1.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Wrześniowa niespodzianka od Apple! Chodzi o stare urządzenia
  • Apple ma niespodziankę - iPad mini 6 dla fanów małych tabletów!

iDOS to aplikacja, która pierwotnie została wymyślna na iPhone'a oraz iPada, aby umożliwić granie w klasyczne gry napisane z myślą o systemie DOS na nowoczesnych urządzeniach mobilnych Apple.

Program iDOS, który kosztuje $4,99 w App Store pozwala również na instalację pełnej wersji systemu operacyjnego Windows 3.1. Do jego uruchomienia potrzebna jest nam licencja na system operacyjny firmy Microsoft.

Do instalacji Windows 3.1 na tablecie iPad potrzebna jest klawiatura i mysz na Bluetooth. Oprogramowanie nie może być używane z wykorzystaniem dotyku. Potrzebujemy również instalator systemu operacyjnego Windows 3.1. oraz komputer, który posłuży nam do umieszczenia instalatora w odpowiednim miejscu.

Po przeprowadzeniu procesu instalacji możemy korzystać z Windows 3.1 jak na starym komputerze z lat 90-tych.

Źródło: 9to5mac.com