iListen prawie skończone

W związku ze zbliżającymi się targami Macworld, specjaliści z MacSpeech przygotowują się do zaprezentowania ostatecznej wersji makowego oprogramowania do rozpoznawania mowy, iListen.

iListen to oprogramowanie przeznaczone wyłącznie dla Macintoshy umożliwiające komunikację z komputerem za pomocą komend głosowych.

iListen stworzone przez firmę MacSpeech wykorzystuje technologię 'Talk Anywhere', która pozwala na wydawania poleceń głosowych wszystkim makowym aplikacjom. Działanie iListen uzależnione jest jednak od mówcy, to znaczy, że należy poświęcić trochę czasu na 'wytrenowanie' iListen w rozpoznawaniu tembru i kadencji głosu użytkownika.

Ostateczna wersja programu jest już wysłana do tłoczenia na CD, a według przedstawicieli firmy premiera nowej technologii ma nastąpić podczas odbywających się w styczniu przyszłego roku w San Francisco Macworld Expo.

iListen PR3 wymaga komputera Power Mac z procesorem 604/220 MHz lub szybszym, minimalnie 96MB pamięci RAM oraz Mac OS 9 albo nowszego. Proponowana cena zestawu ze słuchawkami to 169 USD, a bez słuchawek 129 USD.

www.macspeech.com


Zobacz również