iMac - PowerPC lepszy niż Intel Core Duo

Portal NikkeiBP przeprowadził testy wydajności 17-calowego iMaka z procesorem x86. A konkretnie: z Intel Core Duo taktowanym częstotliwością 1,83 GHz. Wyniki z pewnością zainteresują posiadaczy maszyn napędzanych procesorami PowerPC.

Testy przeprowadzano z użyciem Adobe Photoshop 7.0, wykorzystano pierwsze 10 testów z benchmarka "HI-FI-Ultimate-Bench-PS7", który bada wydajność maszyny w Photoshopie mierząc czas wykonania 37 operacji filtrowania.

Wydajność nowego komputera porównano z iMakiem G5 wykorzystującym PowerPC G5 pracujące z zegarem 1,6 GHz. W porównaniu do komputera z Core Duo (patrz również artykuł: "Pierwsze Macintoshe z procesorami Intela"), w którym zamontowano 512 MB RAM-u, w starszej maszynie pamięci było więcej - 768 MB.

Okazuje się, że w benchmarku lepiej wypadał... stary komputer z PowerPC: po podliczeniu wszystkich wyników iMac z x86 na pokładzie oferował średnią wydajność na poziomie 73 procent maszyny z G5. Warto przy tym pamiętać, że Adobe Photoshop na platformie x86 został uruchomiony przy pomocy Rosetty, a zatem w trybie emulacji procesora PowerPC.

Więcej informacji: witryna TechOn! NikkeiBP

Aktualizacja: 19 stycznia 2006 14:43

Dużo obszerniejsze testy niż na portalu TechOn! przeprowadzili redaktorzy serwisu Macworld. Wszystkim zainteresowanym zakupem komputerów Apple opartych o Core Duo polecamy tę lekturę (witryna w języku angielskim).