iMac z płaskim panelem?

Steve Jobs zapowiedział ujawnienie podczas styczniowych Macworld Expo, kolejnego 'innowacyjnego, rewolucyjnego i odmiennego' produktu Apple.

W czasie rozpoczynających się 7 stycznia 2002 w San Francisco targów Macworld Expo, szef Apple Steve Jobs ma przedstawić nowy 'rewolucyjny' produkt Apple przeznaczony na rynek konsumencki. W odpowiedzi na spekulacje dotyczące ewentualnego pojawienia się iMaca z płaskim panelem, szef Apple stwierdził tylko, że urządzenie będzie 'wydajne, przyjazne użytkownikowi i atrakcyjne wizualnie', a jego światowa premiera znacząco wpłynie na stan przemysłu komputerowego. Przedstawiciele Apple odmówili dalszych komentarzy, a menadżer holenderskiego oddziału Apple Ton van Garderen powiedział: 'Byliśmy już często zbyt otwarci, kierując się czasami sztucznie generowanym zainteresowaniem jakie wywołują nasze produkty'.

Jednak na początku bieżącego miesiąca analitycy rynku ujawnili, że Apple złożyła potężne zamówienie na 15 calowe płaskie panele LCD (Liquid Crystal Display), które zgodnie z doniesieniami prasy komputerowej, mają służyć do produkcji nowego modelu komputera osobistego typu 'all-in-one', a tajwański producent laptopów firma Quanta Computer oświadczyła, że wygrała kontrakt na produkcję nowych komputerów iMac. Apple nie potwierdza zamówienia na płaskie panele oraz odmawia komentarzy na temat potrzeby 'odnowienia' iMaca, którego sprzedaż spadła z 571 tysięcy egzemplarzy w czwartym kwartale 2000, do 294 tysięcy sztuk w trzecim kwartale bieżącego roku.

http://www.apple.com


Zobacz również