iMac z procesorem Intel Core Duo


Większość producentów oprogramowania zadeklarowała, że natywne wersje aplikacji zostaną przedstawione w ciągu kolejnych miesięcy. Wydaje się jednak, że użytkownicy aplikacji wymagających dużej mocy procesora powinni jeszcze powstrzymać się przed dokonaniem nowego zakupu.

Podsumowanie

Intel i Apple zgodnie twierdzą, że procesor Intel Core Duo jest przeznaczony dla komputerów przenośnych, gdyż stanowi kompromis między wydajnością, zużyciem energii i poziomem generowanego ciepła. Oznacza to, że z oceną rzeczywistej wydajności powinniśmy poczekać na przedstawienie pierwszych Power Maców.

Pomimo wykonania szczegółowych testów nie udało się nam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Czy system Mac OS X 10.4.4 został odpowiednio zoptymalizowany dla nowych procesorów? Czy jest szansa na poprawę w kolejnej wersji systemu? Jak szybko firmie Apple uda się zwiększyć wydajność komputerów opartych na nowej platformie? Mamy nadzieję, że odpowiedź na te pytania uzyskamy w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Czy warto kupić nowego iMaca? Tak, jeśli lubisz eksperymentować i chcesz być pierwszą osobą, która uzyska szansę przetestowania nowych możliwości. Nie, jeśli w codziennej pracy używasz aplikacji, które nie zostały jeszcze przeniesione do formatu Universal Binary. Nie należy zapominać, że na komputerach z procesorami Intela nie będzie już można uruchamiać żadnych programów Classic (żegnaj, Quarku 4.1).

iMac Intel Core Duo

Za: Wszystkie zalety iMaców poprzedniej generacji, zwiększona wydajność w aplikacjach natywnych.

Przeciw: Wydajność niższa niż oczekiwana.

Producent: Apple

Kontakt: www.apple.com.pl

Cena: 5300 zł (model 1,83 GHz z ekranem 17 cali), 7000 zł (model 2 GHz z ekranem 20 cali)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: