iOS 12.2 piąta beta dostępna dla testerów - Apple News w Kanadzie i obsługa AirPlay TV - [12.03.2019]

Najnowsza beta iOS 12.2 dostępna do pobrania dla każdego zainteresowanego użytkownika. Jeżeli bierzesz udział jako zarejestrowany użytkownik w testach uaktualnienie czeka juz na Ciebie w ustawieniach. Dodatkowo Apple upubliczniło wersje beta macOS 10.14.4 i tvOS 12.2. Drugie duże uaktualnienie iOS 12 dodaje obsługę Apple News w Kanadzie oraz AirPlay TV.


Aktualizacja 12.03: Piąta beta iOS 12.2 dla programistów jest już dostępna. Podobnie jak poprzednia wersja nie wprowadza żadnych nowych funkcjonalności i skupia się na poprawie błędów i zwiększeniu stabilności oprogramowania.

Aktualizacja 5.03: Do pobrania dostępna już jest czwarta beta iOS 12.2. Wprowadza drobne poprawki i skupia się na zwiększeniu stabilności oprogramowania. Pojawiła się nowa ikona Apple News oraz pilota w centrum sterowania

Zobacz również:

Opis nowych funkcji i zmian znajdziesz poniżej.

Po wydaniu iOS 12.1.3 zawierającego kilka poprawek firma Apple przeszła do prac nad wersją iOS 12.2. Pierwsza beta została udostępniona programistą 24 stycznia 2019. Publiczna Beta dostępna jest do pobrania od 28 stycznia.

iOS 12.2 piąta beta dostępna dla testerów - Apple News w Kanadzie i obsługa AirPlay TV - [12.03.2019]

Nowości w iOS 12

Jak zainstalować iOS 12.2 Beta

Osoby będące programistami powinny pobrać profil iOS Beta odwiedzając witrynę Apple dla deweloperów na urządzeniu, na które chcą zainstalować oprogramowanie w wersji beta.

Osoby nie będące twórcami oprogramowania mogę pobrać betę systemu po odwiedzeniu strony Apple w celu rejestracji jako tester oprogramowania na urządzeniu, na które chcą zainstalować najnowszą testową wersję systemu.

Pamiętaj, aby przed instalacją wersji beta wykonać pełną kopię zapasową swoich danych. Należy mieć także na uwadze, że jest to oprogramowanie testowe i może nie działać tak stabilnie jak wersje finalne.

Co nowego w iOS 12.2

Wsparcie dla AirPlay oraz HomeKit na telewizorach: Firma Apple ogłosiła niedawno, że AirPlay trafi w tym roku na inteligentne telewizory (m.in. Samsunga), a iOS 12.2 zaczyna dodawać dla nich wsparcie. Wyszukiwanie telewizorów znajduje się w aplikacji Home, a w centrum zdalnego sterowania nowego telewizora znajduje się nowa zakładka.

Apple News w Kanadzie: iOS 12.2 wprowadza Apple News do kolejnego kraju - Kanady. Obecnie aplikacja obsługuje jedynie anglojęzyczne kraje - Australię, Wielką Brytanię, USA oraz Kanadę. Polacy muszą zadowolić się innymi aplikacjami z App Store - np. Wiadomościami Google.

Niewielkie poprawki w interfejsie

Oprócz wprowadzenia AirPlay dla telewizorów iOS 12.2 posiada drobne zmiany w interfejsie np. nowa ikona AirPlay, Zmiany w Portfelu

Zmiany w Safari

Strony, które nie korzystają z protokołu HTTPS są teraz wymienione jako Niebezpieczne na pasku menu. Opcja ta pojawia się tylko wtedy, gdy strona, która nie korzysta z protokołu HTTPS zażąda podania hasła lub numeru karty kredytowej. W sugestiach wyszukiwania Google znajdują się teraz niebieskie strzałki, które po dotknięciu dodają hasła do paska wyszukiwania.

Pogoda i Air Quality Index w Mapach

W Ustawieniach systemu w sekcji dotyczącej Map znajdziemy nową sekcję Klimat z przełącznikami dla waunków pogodowych i wskaźnika jakości powietrza. Wcześniej nie było możliwości wyłączenia warunków pogodowych, a wskaźnik jakości powietrza jest zupełnie nowy. Pogoda i AQI pojawiają się w prawym dolnym rogu mapy.

Obsługa nowych urządzeń

iOS 12.2 piąta beta dostępna dla testerów - Apple News w Kanadzie i obsługa AirPlay TV - [12.03.2019]

W kodzie bety iOS 12.2 znaleziono informacje o nowych niezapowiedzianych urządzeniach. Od pewnego czasu mówi się, że firma apple przygotowuje nowego iPod'a Touch, iPad'a Mini (obecny model dostępny jest na rynku od września 2015 roku) oraz być może taniego 10 calowego iPad'a. Czekamy również na aktualizację Airpods'ów i bezprzewodowej ładowarki AirPower (która po ponad roku od zaprezentowania nadal nie została wprowadzona do sprzedaży). Możliwe że na iOS 12.2 bedą testowane wymienione wyżej urządzenia.

"Hey Siri" dla nowych AirPods'ów?

9to5Mac znalazł w becie iOS 12.2 ekran konfiguracyjny "Hey Siri" dla Airpods'ów, który może sugerować, że wkrótce pojawi się nowy model słuchawek.

Kiedy zostanie wydana finalna wersja iOS 12.2?

Pierwsza beta dla deweloperów pojawiła się 24 stycznia 2019. Wersja dla publicznych testerów pojawiła się 4 dni później. Nie sposób dokładnie określić, kiedy dokładnie Apple wprowadzi na rynek ostateczną wersję iOS 12.2 dla wszyskich użytkowników. Zazwyczaj wydawane jest kilka wersji beta, a cały proces odbywa się stopniowo i trwa kilka tygodni.

Prawdopodobnie iOS 12.2 zostanie udostępniony w drugiej połowie lutego lub na początku marca. Jeżeli Apple będzie organizować event w marcu, aby pokazać nowe urządzenia będzie chciało, aby wprowadzić je na rynek już z iOS 12.2 na pokładzie.