iOS 13.4/iPadOS 13.4 już dostępne jako Public Beta

Apple udostępniło publiczne bety najnowszych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne.

Pięć dni temu Apple zdecydowało się na wprowadzenie nowych wersji beta swoich systemów operacyjnych. Aktualizacje dostało każde oprogramowania, a na gigantyczne zmiany nie ma co liczyć. Apple wprowadzi wiele nowości dopiero w czerwcu na konferencji WWDC 2020, kiedy to zaprezentowane zostaną zupełnie nowe wersje systemów operacyjnych z Cupertino.

iOS 13.4/iPadOS 13.4 już dostępne jako Public Beta

Po niecałym tygodniu od wydania bety dla deweloperów Apple zdecydowało się udostępnić najnowsze wersje systemu operacyjnego w programie Public Beta. Oznacza to, że każdy chętny użytkownik kompatybilnego urządzenia może na własnej skórze przekonać się, jak działa najnowszy system operacyjny na sporą chwilę przed jego udostępnieniem na wszystkie urządzenia.

Apple wprowadza nowe systemy operacyjne po fazie zaawansowanych testów, które wykonywane są przez dwie grupy użytkowników. Na początku oprogramowanie dostarczane jest zarejestrowanym deweloperom, których urządzenia przypisane są do konta deweloperskiego. Po upływie pewnego czasu najczęściej po wprowadzeniu drugiej bety dla deweloperów Apple udostępnia nowe oprogramowanie w programu Public Beta. W tym przypadku system operacyjny może zainstalować każdy. Jedynym warunkiem jest rejestracja swojego urządzenia w programie Public Beta.

W ten sposób można zaoszczędzić 99 dolarów rocznie. Kiedyś, aby testować oprogramowanie nawet, jeżeli nie jest się programistom/deweloperem trzeba było płacić stosowną składkę za dostęp do konta deweloperskiego.

W programie Apple Public Beta nie ma ograniczenia ilości miejsc. Aby skorzystać z najnowszej wersji testowej systemu iOS 13.4/iPad OS 13.4 należy przejść na stronę beta.apple.com i przeprowadzić proces rejestracji. Po zalogowaniu się za pomocą swojego konta Apple ID możliwe jest pobranie specjalnego profilu na urządzenie, który pozwoli na instalację oprogramowania w wersji Public Beta. Po wgraniu profilu urządzenie pobierze najnowsze oprogramowanie w wersji beta.

Uwaga ze względu na fakt, że iOS 13.4 pozostaje w fazie rozwoju zalecamy wykonanie pełnej kopii zapasowej przez instalacją systemu.

Źródło: wccftech.com