iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4, watchOS 6.2 oraz tvOS 13.4 dostępne

Apple udostępniło najnowsze aktualizacje swoich systemów operacyjnych.

Gigant z Cupertino 24 marca 2020 roku w godzinach popołudniowych udostępnił nowe aktualizacje rozwojowe wszystkich swoich systemów operacyjnych.

iOS 13.4, iPadOS 13.4, macOS 10.15.4, watchOS 6.2 oraz tvOS 13.4 dostępne

Źródło: apple.com

O nowych wersjach mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz po premierze iPad'a Pro 2020 z obsługa myszki oraz MacBook'a Air Apple zdecydowało się na udostępnienie finalnych wersji systemów operacyjnych iOS, iPadOS, macOS, tvOS oraz watchOS dla wszystkich kompatybilnych urządzeń. Są to prawdopodobnie ostatnie aktualizacje rozwojowe obecnych wersji systemu operacyjnego. Już w czerwcu na wydarzeniu WWDC, które w tym roku odbędzie się jedynie w sieci gigant z Cupertino zaprezentuje kolejne wydania swoich systemów operacyjnych - iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 oraz watchOS 7.

W każdym z systemów operacyjnych pojawiło się wsparcie dla uniwersalnych aplikacji. Po zakupie programu np. na iOS będzie możliwość darmowego pobrania kopii na komputer Mac itd.. Niestety opcja ta będzie domyślnie wyłączona. Programiści mogą zadecydować czy chcą z niej korzystać.

W przypadku iOS 13.4 i iPadOS 13.4 znajdziemy dziewięć nowych memoji oraz możliwość współdzielenia folderów w iCloud Drive za pośrednictwem aplikacji Pliki. Pojawiło się także wiele mnijeszych zmian. iPad'y mogą liczyć na nowe, rozszerzone wsparcie dla myszek i gładzików.

Aby zaktualizować iPad'a oraz iPhone'a należy udać się do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Zegarki Apple Watch otrzymują wsparcie dla EKG w nowych krajach oraz poprawki błędów. Aktualizacja instaluje się automatycznie w nocy, gdy zegarek podłączony jest do ładowania oraz iPhone'a połączonego z siecią Wi-Fi.

Komputery Mac otrzymały rozszerzone wsparcie dla Screen Time, obsługę folderów współdzielonych za pośrednictwem Finder'a i wiele innych, drobnych zmian. Aby zainstalować aktualizacje należy przejść do Preferencje systemowe > Uaktualnienia.

System tvOS 13.4 nie wprowadza żadnych widocznych zmian. Aby go zainstalować należy przejść do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Sprawdź, ile kosztuje MacBook Air.