iOS 14.3 z nowym systemem konfiguracji - co się zmienia?

Nadchodząca wersja iOS 14.3 przyniesie zmiany w sposobie konfiguracji nowych urządzeń. Dotyczą one głównie Unii Europejskiej.

Każde urządzenie z systemem operacyjnym iOS oraz iPadOS od razu po wyjęciu z pudelka lub przywróceniu do ustawień fabrycznych musi zostać zaktywowane i skonfigurowane.

App Store na iPhone

App Store na iPhone

Apple od lat posiada sprawdzony schemat konfiguracji, który raz na jakiś czas jest odświeżany. Dodano między innymi możliwość szybkiego przeniesienia danych ze starego urządzenia na nowe bez konieczności korzystania z dysku iCloud.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [28.07.2023]

Wraz z nadchodzącym iOS 14.3, Apple wprowadzi kolejne zmiany w systemie konfiguracji nowych urządzeń.

Apple jest obecnie przedmiotem śledztwa w sprawie stosowania praktyk anty konkurencyjnych. Aby uniknąć kary i dotkliwych sankcji finansowych firma pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które mają pomóc oddalić zarzuty.

Nowe wersje systemów operacyjnych iOS oraz iPadOS od wersji 14.3 podczas początkowej konfiguracji będą proponować użytkownikom instalacje aplikacji firm trzecich z App Store.

Portal 9to5Mac odnalazł fragment kodu źródłowego, który wskazuje na obecność nowego menu w procesie konfiguracji urządzenia. Pokaże ono proponowane aplikacje z App Store jeszcze przed ukazaniem się ekranu głównego.

Nowy ekran konfiguracji pokazywać się będzie jedynie w wybranych rejonach. Wszystko ze względu na lokalne prawa. Z pewnością zmodyfikowany system konfiguracji początkowej zawita do państw Unii Europejskiej.

Google w 2019 roku zostało skazane za działania anty monopolowe i promowanie własnych usług. W konsekwencji nowe urządzenia z Androidem podczas konfiguracji początkowej informują o możliwości pobrania przeglądarek innych, niż Google Chrome.

Firmy takie, jak Epic Games oraz Spotify oskarżają Apple o działania monopolistyczne, ponieważ Apple nadaje priorytet własnym programom, a aplikacje firm trzecich nie mogą być w pełni zintegrowane z systemem operacyjnym.

Zobacz, jak zainstalować najnowszą wersję iOS 14.

Źródło: 9to5mac.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: