iOS 14.6 - problemów z baterią iPhone'a ciąg dalszy

Apple bagatelizuje problem I zajmuje się konferencją WWDC 2021. Kiedy użytkownicy iPhone otrzymają łatkę naprawiająca baterię?

iOS 14.6 to jedna z ostatnich aktualizacji systemu iOS 14. Niestety nie jest to udane uaktualnienie. Użytkownicy z całego świata donoszą o problemach z czasem pracy na baterii. Sam jako posiadacz iPhone'a 11 zauważyłem, że mój smartfon rozładowuje się znacznie szybciej, niż przed instalacją aktualizacji.

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro

O problemach z baterią iPhonów słyszymy już od kilku dni. Niestety wszystko wskazuje na to, ze Apple jest za bardzo zaangażowane w przygotowywanie przyszłotygodniowego wydarzenia WWDC 2021, aby naprawić problem. Inżynierowie pracują nad ukończeniem pierwszej, deweloperskiej bety systemu operacyjnego iOS 15 i zapomnieli o użytkownikach iOS 14.6.

Na Twitterze, Reddicie oraz Facebooku znajdziemy mnóstwo wpisów niezadowolonych użytkowników, którzy narzekają na czasu pracy swoich urządzeń po aktualizacji do iOS 14.6. Problem nie dotyczy jedynie telefonów - mój iPad mini 5 po aktualizacji do iPadOS 14.6 także rozładowuje się szybciej, niż zazwyczaj.

Większość porad dotyczących czasów pracy na baterii sprowadzało się do cofnięcia aktualizacji. Niestety opcja ta nie jest już dostępna. Apple przestało podpisywać iOS w wersji 14.5.1 pozostawiając tym samym miliony użytkowników z niezbyt udanym systemem operacyjnym.

W drodze jest kolejne uaktualnienie rozwojowe iOS 14.7. Prawdopodobnie będzie to ostatnia aktualizacja dla systemu operacyjnego iOS 14.

Użytkownicy z całego świata donoszą, że przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych nie rozwiązuje problemu - leży on po stronie samego systemu operacyjnego i elementu odpowiedzialnego za zarządzanie energią.

Jeżeli masz iPhone z iOS 14.6, a czasy pracy na baterii odbiegają od normy nie pozostaje nic innego jak czekanie na iOS 14.7. Oprogramowanie to prawdopodobnie naprawi czasy pracy na baterii. Problem w tym, że nikt nie wie, kiedy Apple wyda nową aktualizacje.

W międzyczasie możesz ratować się powerbankiem. Sprawdź nasz ranking najlepszych modeli na 2021 rok.