iOS 14.7 uniemożliwia odblokowanie Apple Watch!

Pierwszy dzień po aktualizacji systemu iOS wykryto błąd, który uniemożliwia odblokowanie Apple Watch za pomocą iPhone'a z Touch ID.

Źródło: Apple

Po wydaniu iOS 14.7, watchOS 7.6 i kilku innych aktualizacji systemów operacyjnych w tym tygodniu, Apple przyznało, że błąd w iOS 14.7 może uniemożliwić użytkownikom funkcję odblokowania Apple Watch'a za pomocą Touch ID. Zazwyczaj każdy, kto używa iPhone'a z Touch ID, poprzez odblokowanie telefonu, automatycznie odblokowuje swój smartwatch. Najnowsza aktualizacja systemu jednak powoduje błąd, który wyłącza tę funkcję.

Tymczasowym obejściem błędu, jakie oferuje Apple, jest wpisanie swojego kodu dostępu do Apple Watch, aby go odblokować. Firma podaje, że dołoży wszelkich starań, aby naprawić ten problem jak najszybciej. Spodziewamy się, że odpowiednia łatka zostanie wydana w na dniach.

Zobacz również:

Użytkownicy, którzy zapomnieli swoich kodów dostępu do Apple Watch będą musieli zresetować swój smartwatch. Użytkownicy korporacyjni, których iPhone'y są ładowane z profilami MDM i wymagają alfanumerycznych kodów, będą musieli współpracować z administratorami MDM, aby usunąć wymóg kodu dostępu, a następnie odłączyć je od telefonu i skonfigurować ponownie.

Źródło: MacRumors