iOS 14 jeszcze we wrześniu - premiera iPhone 12 nie opóźni aktualizacji

Po raz pierwszy nowe, główne wydanie systemu iOS zostanie upublicznione przed premierą kolejnej generacji iPhone.

Media branżowe cały czas zajmują się śledzeniem kolejnych przeciekowa temat iPhone 12. W pogoni za kolejnymi informacjami zapomnieliśmy nieco o systemie operacyjnym iOS 14, który będzie napędzał najnowsze smartfony z Cupertino. iOS 14 zostanie również udostępniony jako aktualizacja dla iPhone 6s oraz nowszych.

Widgety w systemie iOS 14
Źródło: macworld.com

Widgety w systemie iOS 14

Źródło: macworld.com

Co ciekawe iOS 14 w finalnej wersji może zostać udostępniony na kilka tygodni przed premierą iPhone 12. Najnowszy raport sugeruje, że iOS 14 zostanie udostępniony jeszcze we wrześniu, a premiera będzie niezależna od wprowadzenia na rynek iPhone 12.

Informacje o systemie operacyjnym iOS przekazał Bloomberg. Zazwyczaj Apple wydawało aktualizację w dniu premiery iPhone lub kilka dni po niej. w tym roku możemy doczekać się odwrotnego scenariusza - aktualizacja ma zostać wprowadzona przed debiutem iPhone 12. Dla przypomnienia w zeszłym roku iOS 13 został wydany 19 września. W podobnym okresie czasu powinniśmy spodziewać się również iOS 14.

Przypominamy, że iOS 14 jest kompatybilny z każdym urządzeniem, na którym można zainstalować iOS 13. Główną nowością jest obsługa widgetów oraz menu z aplikacjami, które od lat znamy z Androida.

Zapoznaj się z najnowszymi przeciekami na temat iPhone 12. Zobacz, ile kosztuje najpopularniejszy smartfon 2020 roku - iPhone 11.

Źródło: techradar.com