iOS 14 może zaoferować nowe menu wielozadaniowośći

iOS 14 może wprowadzić menu wielozadaniowości podobne do tego stosowanego w iPad'ach.

Konferencja WWDC 2020 dopiero za ponad trzy miesiące, a w sieci pojawiają się już pierwsze informacje na temat nadchodzących systemów operacyjnych.

iOS 14 może zaoferować nowe menu wielozadaniowośći

Źródło: 91mobiles.com

Dziś zajmiemy się najpopularniejszym z nich - iOS'em.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi kilka istotnych zmian w projekcie iPhone'a 12. Nie inaczej będzie z systemem iOS w czternastej już odsłonie. Pierwsze wersje beta dla deweloperów zostaną ujawnione w czerwcu na konferencji Worldwide Developer Conference 2020 w czerwcu tego roku.

Zobacz również:

Na długo przed konferencją portal 91mobiles oraz Ben Geskin informują o pierwszych nowościach, które pojawią się na iPhone'ach jesienią. System iOS 14 ma wprowadzić zmodyfikowany widok wielozadaniowości, który znajduje się na filmiku poniżej. Możliwe, że Apple zdecyduje się na przeniesienie tego elementu interfejsu wprost z tabletów iPad.

Na filmie widać najnowszego obecnie iPhone'a 11 Pro Max z zainstalowaną bardzo wczesną betą systemu operacyjnego iOS 14 z nowym widokiem przełączania się pomiędzy aplikacjami.

Na wyświetlaczu mieszczą się cztery spore miniaturki aplikacji uruchomionych w tle. Większa ilość aplikacji ukazuje się po przesunięciu palcem od lewej strony ekranu.

Przy okazji modyfikacji menu wielozadaniowości zmieniono również animację. Zamykanie aplikacji nadal odbywa się za pomocą przesunięcia w górę.

Nowy układ menu wielozadaniowości jest podobny do tego, który znamy z iPad'a. Zmiany są zauważalne, ale nie drastyczne. Większość użytkowników prawdopodobnie nie będzie miała problemu z przyzwyczajeniem się do nowego widoku.

Zdjęcie udostępnione przez Ben'a Geskin'a na portalu Twitter pokazuje, że w Ustawieniach systemu iOS użytkownicy powinni mieć możliwość wybrania, które menu wielozadaniowości bardziej im się podoba.

Zrzut ekranu ujawnia także, że iPhone 12 może zaoferować mniejsze wycięcie w ekranie. Świadczy o tym nachodzący na notch'a napis App Switch.

W chwili obecnej nie można zweryfikować, czy informacje te są prawdziwie. Wszystkiego o systemie iOS 14 dowiemy się już na początku czerwca.

Źródło: 91mobiles.com