iOS 14 z pierwszym błędem - aplikacje domyślne nie działają po restarcie

iOS 14 pozwala na zmianę domyślnych aplikacji. Niestety funkcja działa do pierwszego restartu urządzenia.

iOS 14 został udostępniony niepełna dwa dni temu. Miliony użytkowników z całego świata zainstalowała już nową wersję systemu operacyjnego. Szybko okazało się, że Apple nie wyeliminowało wszystkich błędów.

iOS 14

iOS 14

Do sieci trafiają informacje o pierwszym błędzie, który został odnaleziony w finalnej kompilacji systemu operacyjnego iOS 14. Problem prawdopodobnie dotyczy także iPadOS 14.

Nowe wersja systemu operacyjnego na iPhone'a pozwala na zmianę domyślnych aplikacji do obsługi poczty e-mail oraz przeglądarki internetowej. Oznacza to, że nie musimy już korzystać z Safari oraz Mail.

Niestety okazuje się, że należy jeszcze popracować nad tą funkcjonalnością. Użytkownicy donoszą, że po zmianie aplikacji domyślnej np. ustawieniu Google Chrome jako przeglądarkę systemową wszystko działa dobrze do momentu pierwszego restartu urządzenia.

Po ponownym uruchomieniu iPhone przywraca domyślne aplikacje. Oznacza to, że wszystkie linki otwierane są z wykorzystaniem wbudowanej przeglądarki Safari.

Postanowiłem sprawdzić, czy problem ma miejsce na moim urządzeniu i faktycznie po ponownym uruchomieniu iPhone'a 11 domyślną przeglądarką sieciową stało się Safari.

Apple z pewnością poprawi ten błąd w kolejnej aktualizacji systemu operacyjnego. Na przestrzeni najbliższych tygodni z pewnością otrzymamy kilka poprawek i łatek.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: gizchina.com