iOS 14 zaoferuje wbudowane Recovery systemu

Nowa funkcja będzie niezwykle istotna dla urządzeń bez wbudowanego portu Lightning.

Wiele wskazuje na to, że Apple faktycznie rozważa wprowadzenie na rynek urządzenia pozbawionego jakichkolwiek portów.

iOS 14 zaoferuje wbudowane Recovery systemu

Źródło: macworld.com

W chwili obecnej trwają prace rozwojowe nad systemem iOS 13.4, który będzie ostatnią dużą aktualizacją rozwojową przed wprowadzeniem na rynek nowego iOS'a 14. Nowe wersje beta systemu dostarczają deweloperów coraz to ciekawszych informacji. W pierwszej becie iOS 13.4 odkryto fragmenty kodu źródłowego odwołujące się do CarKey, który pozwoli odblokować i uruchomić pojazd za pomocą iPhone'a. Teraz w trzeciej becie systemu iOS 13.4 pojawiły się informacje na temat kolejnej tajemniczej funkcji.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Zamawiasz iPhone'a 13? Odbiory opóźnione nawet do października
  • Jeśli tęsknisz za iPodem - mamy coś specjalnego!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal 9to5Mac najnowsza wersja beta systemu operacyjnego iOS 13.4 potwierdza, że Apple pracuje nad funkcją odzyskiwania online systemu operacyjnego iOS. Podczas awarii systemu pozwoli ona na pobranie obrazu i ponowną instalację systemu bez konieczności podłączania urządzenia do komputera za pomocą przewodu USB.

W chwili obecnej iOS nie posiada wbudowanego Recovery, które znamy z komputerów Mac. W celu odtworzenia systemu należy podłączyć telefon do komputera. W przypadku Windowsa należy skorzystać z iTunes, a na komputerach Mac przywracanie odbywa się za pomocą Findera.

Apple najwyraźniej dochodzi do wniosku, że przywracanie urządzenia za pomocą kolejnego sprzętu nie jest zbytnio wygodne i nowoczesne. W przypadku Apple Watch i HomePod jest jeszcze gorzej, ponieważ problem z oprogramowaniem oznacza wizytę w serwisie.

Nowa funkcja o nazwie OS Recovery pozwoli na zdalne przywrócenie systemu w urządzeniach iPhone, iPod touch oraz iPad bez konieczności podłączania do komputera.

iOS 14 zaoferuje wbudowane Recovery systemu

Źródło: bgr.com

W chwili obecnej funkcja jest w fazie rozwoju i nie da się z niej skorzystać. Prawdopodobnie rozwiązanie będzie działać tak samo, jak zdalne przywracanie komputerów Mac. Przewidujemy, że Apple pozwoli na skorzystanie z opcji OS Recovery w iOS 14. Rozwiązanie to będzie niezbędne, jeżeli Apple faktycznie myśli o produkcji urządzeń bez wbudowanych portów.

Źródło: bgr.com