iOS 15.1 - iPhone 13 Pro otrzyma ProRes Video i Macro Mode Toggle

Apple uznał za stosowne wydać deweloperom iOS 15.1 beta 3 do celów testowych. Nadchodząca aktualizacja będzie zawierać wsparcie dla głównych funkcji ogłoszonych podczas premiery iPhone'a 13.

źródło: Apple

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że ProRes Video będzie dostępne dla wszystkich użytkowników iPhone'a 13 Pro w przyszłej aktualizacji. Będzie ona zawierać nowy format wideo wraz z innymi funkcjami aparatu.

iOS 15.1 przyniesie nowe funkcje związane z aparatem - możliwość nagrywania wideo w formacie ProRes oraz przełącznik dla trybu makro. Nowy format wideo można włączyć w aplikacji Ustawienia w sekcji Aparat. Wystarczy stuknąć w Formaty, a następnie przełączyć na Apple ProRes.

Zobacz również:

Należy jednak pamiętać, że ProRes będzie ograniczony do 1080p przy 30 fps na modelach iPhone 13 Pro z 128 GB pamięci masowej. W modelach iPhone'a 13 Pro z pamięcią masową o pojemności ponad 256 GB, wideo ProRes będzie dostępne w 4K. Wynika to z faktu, że 1 minuta 10-bitowego wideo HDR ProRes zajmie aż 1,7 GB miejsca w trybie HD.

źródło: Apple

źródło: Apple

Oprócz nowego formatu wideo, aktualizacja iOS 15.1 doda również nowy przełącznik trybu Makro w modelach iPhone 13 Pro. Niektórzy nie lubią, gdy obiektyw przełącza się na tryb Ultra Wide, kiedy kamera iPhone'a zbliża się do jakiegoś obiektu. Nowy przełącznik Makro będzie zapobiegać automatycznemu przełączaniu się do obiektywu Ultra Wide. Przełącznik Makro znajduje się w aplikacji Ustawienia w sekcji Aparat.

iOS 15.1 przyniesie także lepszą stabilność systemu wraz z poprawą jego wydajności. Co więcej, zajmie się też błędami, które nie zostały wyeliminowane w obecnej stabilnej wersji iOS 15.