iOS 15.1 pojawi się 25 października, a Ty zainstaluj go od razu!

iOS 15.1 pojawi się za niecałe dwa tygodnie. Nowa aktualizacja to nie tylko nowe funkcje. Apple po raz kolejny załata dziurawe zabezpieczenia. Z tego właśnie powodu warto zainstalować system od razu po premierze.

Apple ostatnimi czasy mierzy się z problemami. Dotycząc one zabezpieczeń systemów operacyjnych iOS 15 oraz iPadOS 15. Mobilne oprogramowanie giganta z Cupertino podatne było na luki typu zero-day. Zostały one co prawda załatane wraz z nadejściem iOS 15.0.2 i iPadOS 15.0.2, ale to nie koniec problemów.

iOS 15
Źródło: apple.com

iOS 15

Źródło: apple.com

Jeden z badaczy bezpieczeństwa odkrył nową podatność iOS 15.0.2 oraz iPadOS 15.0.2, która potencjalnie może być bardzo niebezpieczna. Mowa o możliwości zdalnego wywołania kodu, który może wymazać zawartość urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi iOS 15 lub iPadOS 15. Luka dotyczy wszystkich wersji systemów operacyjnych z rodziny iOS i iPadOS.

Zobacz również:

Użytkownik Twittera o nicku @RobertCFO opublikował w środę informacje o błędzie, który umożliwia wykorzystanie modułu Bluetooth LE do wymazania zawartości telefonu/tabletu bez fizycznego dostępu do urządzenia.

Wyżej wymieniony problem powinien zostać załatany w iOS 15.1. Z korespondencji mailowej wynika, że oprogramowanie zostanie udostępnione w ostatnim tygodniu października.