iOS 15 - Apple Watch odblokuje asystentkę Siri

iOS 15 pozwoli korzystać z asystentki Siri po odblokowaniu iPhone z wykorzystaniem zegarka Apple Watch.

Posiadacze iPhonów z całego świata w 2020 roku przekonali się, że samo Face ID nie jest najlepszym systemem zabezpieczeń biometrycznych. Po założeniu maski ochraniającej usta i nos kamera TrueDepth nie jest w stanie zeskanować twarzy użytkownika. Oznacza to, że posiadacze modeli iPhone X oraz nowszych podczas próby odblokowania telefonu musieli wpisywać kod PIN.

Apple Watch odblokuje Siri
Źródło: 9to5mac.com

Apple Watch odblokuje Siri

Źródło: 9to5mac.com

Apple długo myślało nad rozwiązaniem tego problemu. Firma wraz z aktualizacją do iOS 14.5 pozwoli na odblokowanie iPhone z wykorzystaniem zegarka Apple Watch, który jest odblokowany, sparowany i pozostaje na naszym nadgarstku.

Wraz z iOS 15 nasz zegarek Apple Watch będzie w stanie odblokować asystentkę głosową Siri w smartfonie iPhone bez konieczności skanowania twarzy lub potwierdzania swojej tożsamości z wykorzystaniem hasła.

Po odblokowaniu iPhone z wykorzystaniem zegarka Apple Watch użytkownik będzie w stanie poprosić Siri o odczytanie wiadomości lub zmianę ustawień iOS bez konieczności opuszczania ekranu blokady.

Funkcja działa już w pierwszej becie deweloperskiej iOS 15. Rozwiązanie trafi do wszystkich użytkowników jesienią tego roku.

Źródło: 9to5mac.com