iOS 15 Beta 2 dostępny - wiele nowości i jedno zaskoczenie

Po ponad dwóch tygodniach od premiery iOS 15 na rynku pojawiła się druga beta. Jakie nowości znajdziemy w najnowszej aktualizacji?

W czwartek 24 czerwca 2021 roku Apple udostępniło wydania Developer Preview 2 nadchodzących systemów operacyjnych iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, macOS 12 Monterey oraz tvOS 15.

iOS 15
Źródło: Apple.com

iOS 15

Źródło: Apple.com

Jakie nowości pojawiły się w iOS 15?

Przede wszystkim Apple zdecydowało się na aktywacje funkcji SharePlay w FaceTime. Dodatkowo pojawiło się sporo małych zmian i poprawek znanych błędów.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Clubhouse w końcu wychodzi z bety!
  • Apple AirPods 2021 - cena, data premiery, nowe funkcje [AKTUALIZACJA 23.07.2021]

Apple naprawiło błędy związane z iCloud. Co ciekawe warto zaznaczyć, że druga beta iOS 15/iPad OS 15 nie jest dostępna na iPada Pro 9,7 pierwszej generacji z modemem sieci komórkowej. Gigant z Cupertino nie podał powodu, a tablet znajduje się na liście urządzeń, które otrzymają aktualizację do finalnej wersji iPadOS 15.

Pierwsze, co rzuca się w oczy po zainstalowaniu aktualizacji to odświeżone logo Map. Apple zrezygnowało z charakterystycznego logo autostrady międzystanowej numer 280. Powiększono również wskaźnik lokalizacji i zmieniono nieco kolorystykę.

Mark Gurman z Bloomberga zauważył, że druga beta iPadOS 15 pozwala otworzyć Quick Note przesunięciem palcem od dołu w prawo. W pierwszej becie do wykonania ruchu potrzebne było pióro Apple Pencil.

Przeprojektowano także Memoji, które otrzymały nowe stroje.

Apple popracowało również nad nowym wydaniem Safari, które dostało nieco poprawiony interfejs użytkownika.

W aplikacji Pogoda po pierwszym uruchomieniu pojawia się ekran prezentujący najważniejsze zmiany, które pojawiły się po aktualizacji do iOS 15.

SharePlay - funkcja pozwalająca na udostępnianie między użytkownikami korzystającymi z FaceTime piosenek, filmów lub ekranu urządzenia jest już w pełni działająca.

Z HomePod znikła możliwość włączenia audio w bezstratnej jakości.

W chwili obecnej to wszystkie zmiany odkryte w pierwszych godzinach po wprowadzeniu na rynek drugiej bety iOS 15/iPadOS 15.

Źródło: 9to5mac.com, macrumors.com, developer.apple.com