iOS 15 - funkcje, porady i sztuczki, których prawdopodobnie nie znasz

Wraz z wydaniem iOS 15 i iPadOS 15, Apple zaprezentowało milionom użytkowników kilka nowych funkcji dla iPhone'a i iPada, takich jak tryb Focus, podsumowanie powiadomień, przeprojektowane Safari i wiele innych.

Źródło: Apple

Poza najważniejszymi funkcjami, Apple wprowadziło także liczne poprawki i zmiany w swoich mobilnych systemach operacyjnych, które mają sprawić, że czas spędzony na korzystaniu z iPhone'a lub iPada będzie bardziej efektywny, funkcjonalny i przyjemny.

Oto lista 15 funkcji i ulepszeń iOS 15 i iPadOS 15, które mogły umknąć Waszej uwadze.

Kopiuj linki z grupy kart

Jeśli masz kilka stron internetowych w grupie kart Safari, którymi chcesz się z kimś podzielić, np. w wiadomości e-mail lub na Messengerze, można skopiować wszystkie linki URL do schowka na raz.

Zobacz również:

Aby to zrobić - otwórz grupę kart, stuknij w nazwę grupy u dołu ekranu, a następnie stuknij w Edycja w lewym górnym rogu menu karty Grupy kart. Stuknij w okrągłą elipsę obok danej grupy zakładek, a następnie wybierz Kopiuj łącza.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Blokowanie dokumentu PDF za pomocą hasła

iOS 15 pozwala teraz zablokować dokumenty PDF hasłem. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że PDF musi być zapisany bezpośrednio na urządzeniu - z jakiegoś powodu, nie można zablokować dokumentów w iCloud.

Otwórz aplikację Pliki, przejdź do pozycji Na moim iPhonie, a następnie wybierz dokument PDF, aby go otworzyć. Następnie stuknij przycisk Akcje w lewym dolnym rogu ekranu, przewiń w dół poniżej opcji udostępniania, a następnie stuknij Zablokuj PDF. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie i zweryfikowanie wybranego przez siebie hasła.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Dostosuj stronę startową Safari

Przeprojektowana w iOS 15 Strona startowa Safari to jedno miejsce, w którym znajdziesz wszystkie swoje Zakładki, Ulubione, Często odwiedzane witryny, Sugestie Siri, Karty iCloud, Listę lektur i Raport o stanie ochrony prywatności. Oferuje ona także kilka opcji dostosowywania, takich jak możliwość wybrania własnej tapety. Możesz nawet opcjonalnie synchronizować wygląd strony startowej na wszystkich swoich urządzeniach za pośrednictwem iCloud.

W widoku Karty stuknij ikonę + w lewym dolnym rogu, aby otworzyć nową kartę, a następnie przewiń do dołu strony startowej i stuknij przycisk Edytuj. Za pomocą przełączników możesz kontrolować, co ma się pojawiać na Twojej Stronie startowej. Dostępne opcje to: Ulubione, Często odwiedzane, Udostępnione z Tobą, Raport o ochronie prywatności, Sugestie Siri, Lista lektur oraz Karty iCloud.

Aby zsynchronizować ustawienia Strony startowej z innymi urządzeniami powiązanymi z tym samym Apple ID, włącz przełącznik obok opcji Użyj strony startowej na wszystkich urządzeniach. Możesz także włączyć opcję Obraz tła i wybrać jedną z istniejących tapet systemu iOS lub wybrać własną ze swoich zdjęć, stukając duży przycisk +.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Skróty klawiaturowe Podcastów

Aplikacja Podcasty na iPada zawiera mnóstwo nowych skrótów klawiaturowych. Wcześniej jedynym skrótem klawiaturowym w aplikacji był Command + R, aby odświeżyć kanały, ale teraz jest w sumie aż 17 nowych skrótów klawiaturowych.

Niektóre z nowych skrótów klawiszowych to Spacja, aby pauzować, Command + Strzałka w prawo, aby przejść do następnego odcinka, Shift + Command + Strzałka w prawo, aby przeskoczyć 30 sekund do przodu oraz Option + 4, aby ustawić podwójną prędkość odtwarzania. Aby zobaczyć wszystkie dostępne skróty klawiaturowe, podobnie jak w każdej innej aplikacji na iPadzie, przytrzymaj klawisz Command.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Usuwanie lub zmiana układu stron ekranu głównego

Nowa wersja systemu ułatwiła zarządzanie Ekranem głównym, umożliwiając zmianę układu, a nawet całkowite usunięcie poszczególnych stron.

Wejdź w tryb edycji, przytrzymując palec na Ekranie głównym, a następnie stuknij w trzy kropki nad Dockiem, aby przejść do widoku stron Ekranu głównego. Aby zmienić ich układ, po prostu przeciągnij je tak, jakby były aplikacjami. Aby usunąć stronę, stuknij przycisk minus w rogu strony, a następnie potwierdź, że chcesz ją usunąć. Aplikacje na usuniętych stronach będą nadal wyświetlane w Bibliotece aplikacji.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Niestandardowy rozmiar tekstu dla aplikacji

W iOS 14 można dodać do Centrum sterowania przycisk, który pozwala na bieżąco zmieniać rozmiar tekstu na ekranie. Każda dokonana zmiana jest odzwierciedlana w całym systemie, niezależnie od preferencji użytkownika, ale w iOS 15 nie ma już takiego ograniczenia, a ustawienia można przypisać do konkretnej aplikacji.

Wywołaj selektor rozmiaru tekstu w Centrum sterowania, a zobaczysz nowe opcje, które pozwolą Ci zastosować zmianę rozmiaru tekstu w całym systemie lub tylko w aktualnie otwartej aplikacji. iOS 15 zapamięta także Twój wybór, więc możesz wyjść z aplikacji, aby zrobić coś innego, a następnie wrócić do niej z nienaruszonym rozmiarem tekstu wybranym dla tej konkretnej aplikacji.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Przeciąganie aplikacji ze Spotlight na ekran główny

W iOS 14 funkcjonalność ikon aplikacji, które pojawiają się w Sugestiach Siri i wynikach wyszukiwania Spotlight, ogranicza się jedynie do ich otwierania. W iOS 15 można jednak przeciągnąć aplikację i umieścić ją bezpośrednio na Ekranie głównym, co oznacza, że nie trzeba już ciągle przeciągać ikon aplikacji między stronami Ekranu głównego, aby zmienić ich kolejność.

Możesz też teraz bezpośrednio usuwać aplikacje z poziomu Spotlight za pomocą szybkiego działania z długim naciśnięciem klawisza, które nie było dostępne w poprzednich wersjach systemu iOS, co oznacza, że możesz w krótkim czasie pozbyć się aplikacji zapomnianych w Bibliotece aplikacji.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Używaj lupy do zaznaczania tekstu

Po jej usunięciu w iOS 13, Apple ponownie wprowadziło nową wersję lupy do zaznaczania tekstu. Z perspektywy użytkownika, usunięcie lupy wydawało się dziwną decyzją ze strony Apple, ponieważ utrudnia zobaczenie, gdzie znajduje się kursor pod palcem. Nowa lupa jest nieco mniejsza niż ta oryginalna, ale fakt, że pojawiła się ponownie, jest miłym gestem w stronę użytkowników.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Podzielony widok aplikacji w widoku wielozadaniowości

Split View w iPadOS nie jest nowy, ale iOS 15 dodaje menu ekranowe do sterowania nim, dając użytkownikom wizualną wskazówkę, że funkcja ta istnieje. Na górze aplikacji, które obsługują Split View jest mała ikona elipsy, która po stuknięciu ujawnia trzy opcje (od lewej do prawej): widok pełnoekranowy, Split View, i Przesuń nad.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Korzystaj z widoku półki

W systemie iPadOS 15 obsługiwane aplikacje wyświetlają teraz nowy widok półki na dole ekranu po ich uruchomieniu. Na półce wyświetlane są wszystkie otwarte okna bieżącej aplikacji, w tym wszystkie jej instancje pracujące w trybie wielozadaniowym, co pozwala łatwo przełączać się między nimi.

Półka minimalizuje się podczas interakcji z otwartym oknem, ale można ją przywrócić, przytrzymując ikonę aplikacji i wybierając polecenie Pokaż wszystkie okna.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Zapisywanie wielu obrazów internetowych w albumie fotograficznym

iOS 15 daje użytkownikom możliwość przeciągania i upuszczania obrazów, tekstu, plików i innych elementów w aplikacjach na telefonie iPhone. W wielu aplikacjach możesz przeciągnąć pojedynczy element jednym palcem, a podczas przeciągania wybrać dodatkowe elementy, stukając je innym palcem. Wybrane elementy przesuwają się razem i są układane w stos pod palcem, który przeciąga oryginalny element. Następnie można przeciągnąć elementy jako grupę i upuścić je w innej aplikacji.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Używaj nowego widżetu małego kalendarza

Irytujące dla wielu użytkowników iOS 14 było to, że kwadratowy widżet Kalendarza pokazywał tylko bieżący dzień, a nie pełny miesiąc kalendarzowy, który można wyświetlić jedynie w większym widżecie 2x4.

Na szczęście w iOS 15 dodano nowy widżet 2x2, który wyświetla pełny miesiąc kalendarzowy z wyróżnionym bieżącym dniem. Inną powiązaną zmianą jest możliwość nadania kalendarzowi niestandardowego koloru za pomocą próbnika kolorów, oprócz siedmiu domyślnych opcji kolorów oferowanych przez aplikację.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Wyłączanie powiadomień o odznakach aplikacji

Powiadomienia o odznakach aplikacji mogą być wyłączone, gdy użytkownicy są w trybie "Nie przeszkadzać" lub "Skup się". Idź do Ustawienia -> Focus, i wybrać albo Nie przeszkadzać lub jeden z innych trybów Focus wymienionych. Następnie w "Opcje", wybierz Ekran główny i włączyć przełącznik obok Ukryj odznaki powiadomień.

Teraz, gdy ten tryb Focus lub Nie przeszkadzać jest włączony, wszystkie aplikacje nie będą już pokazywać odznaki powiadomień na ekranie głównym. Użytkownicy mogą oczywiście wyłączyć plakietki powiadomień dla poszczególnych aplikacji, jednak jest to opcja globalna, która ma wpływ na wszystkie aplikacje na Ekranie głównym.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Wywoływanie szybkiej notatki na iPadzie

W iPadOS 15 Apple wprowadziło nową funkcję produktywności o nazwie Quick Notes, która ma na celu zapewnienie szybszego sposobu na notowanie rzeczy na iPadzie bez konieczności wchodzenia i wychodzenia z aplikacji Notatki. Niezależnie od tego, czy jesteś na Ekranie głównym, czy w dowolnej aplikacji, w każdej chwili możesz przywołać pływające okno Quick Note, przesuwając palcem lub Apple Pencil po przekątnej w górę od prawego dolnego rogu ekranu.

Jeśli używasz podłączonej klawiatury z klawiszem globusa, wystarczy nacisnąć klawisz globusa + Q, aby uruchomić szybką notatkę. Możesz również dodać przycisk Quick Note do Centrum sterowania: Przejdź do Ustawienia -> Centrum sterowania, a następnie dodaj opcję Quick Note z sekcji "Dołączone elementy sterujące".

Quick Notes nie mogą być tworzone na iPhone'a z systemem iOS 15. Jednak, ponieważ Quick Notes żyć w aplikacji Notatki, można uzyskać dostęp do każdego, że zostały utworzone w innym miejscu na telefonie iPhone, tak samo łatwo, jak każda inna notatka.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Generowanie kodu uwierzytelniania dwuskładnikowego

System iOS 15 zawiera wbudowany mechanizm uwierzytelniania, który może generować kody weryfikacyjne zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo logowania w obsługiwanych witrynach WWW, co oznacza, że aplikacje uwierzytelniające innych firm nie są potrzebne.

Kody weryfikacyjne dla kont internetowych można skonfigurować w Ustawieniach -> Hasła. Po skonfigurowaniu, kody weryfikacyjne będą autouzupełniania po zalogowaniu się do witryny, dzięki czemu uwierzytelnianie dwuskładnikowe na iPhone lub iPad znacznie bardziej usprawnione.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

AKTUALIZACJA 14.10.2021

Przedstawiamy kolejne funkcje, porady i sztuczki w iOS 15, o który prawdopodobnie możesz nie wiedzieć.

Ubierz swoje Memoji

Apple dodał do Memoji nowe opcje personalizacji, których można używać w Wiadomościach, FaceTime i nie tylko. Do wyboru jest ponad 40 nowych opcji stroju, a także trzy nowe kolory stroju do wyboru. Apple uwzględnił opcję wyboru innego koloru dla prawego i lewego oka dla osób z heterochromią, a także trzy nowe opcje okularów.

Istnieją również nowe wielokolorowe opcje nakrycia głowy, dzięki czemu ludzie mogą reprezentować swoje ulubione drużyny sportowe lub uniwersytety, a także nowe opcje dostępności do przedstawiania implantów ślimakowych, rur tlenowych lub miękkiego kasku.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Przywróć górny pasek adresu w Safari

Dzięki opiniom zebranym na etapie wydania beta systemu iOS 15 firma Apple sprawiła, że umieszczenie paska adresu Safari u dołu ekranu stało się opcjonalne.

Jeśli nie możesz się pogodzić z tym, że pasek adresu znajduje się u dołu ekranu i wolałbyś, aby znajdował się u góry, tak jak w iOS 14, stuknij ikonę "aA" po lewej stronie paska adresu, a następnie w menu podręcznym wybierz Pokaż górny pasek adresu. Możesz też kontrolować tę zmianę wyglądu w Ustawieniach -> Safari, w sekcji "Zakładki". Aby przenieść pasek adresu URL na górę interfejsu Safari, wybierz opcję Pojedyncza karta.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Korzystanie z funkcji AR Walking Directions w Mapach Google

W ukłonie dla Google Maps, Apple dodał nowy tryb AR do aplikacji Mapy, który pozwala mapować wskazówki dla pieszych na rzeczywistym świecie za pomocą tylnej kamery iPhone'a, co ułatwia zobaczenie, gdzie trzeba iść w obszarach zabudowanych i zmniejsza potrzebę patrzeć w dół na smartphone, jak się poruszać.

Po prostu zainicjuj trasę spaceru, a następnie podnieś iPhone'a i po wyświetleniu monitu zeskanuj otaczające Cię budynki. Wskazówki krok po kroku będą pojawiać się w trybie AR automatycznie, co powinno ułatwić dotarcie tam, gdzie trzeba, zwłaszcza w sytuacjach, gdy wskazówki są podchwytliwe.

Funkcja AR jest dostępna od końca 2021 roku w głównych obsługiwanych miastach, w tym w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Filadelfii, San Diego, San Francisco i Waszyngtonie. Tylko iPhone'y wydane po 2018 roku są kompatybilne z funkcją AR.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Jak blokować hałas w tle w FaceTime za pomocą izolacji głosu?

Gdy prowadzisz rozmowę, mikrofon Twojego urządzenia zwykle odbiera wiele dźwięków z otoczenia, ale dzięki funkcji Voice Isolation w iOS 15 uczenie maszynowe rozróżnia te dźwięki, blokuje szumy z otoczenia i nadaje priorytet Twojemu głosowi, aby był wyraźny.

Aby z niej korzystać podczas rozmowy FaceTime lub podczas odbierania połączenia w aplikacji innej firmy, takiej jak WhatsApp lub Teams, uruchom Centrum sterowania urządzenia, stuknij przycisk Tryb mikrofonu w prawym górnym rogu, a następnie stuknij pozycję Izolacja głosowa, aby ją włączyć.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Włączanie alertów o opadach atmosferycznych

Aby otrzymywać powiadomienia o pogodzie w twojej aktualnej lokalizacji, musisz najpierw dać aplikacji Pogoda pozwolenie na stały dostęp do twojej lokalizacji (Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacyjne -> Pogoda). Następnie w aplikacji Pogoda, dotknij ikony w prawym dolnym rogu ekranu, która wygląda jak lista wypunktowana.

Stuknij w Włącz powiadomienia na górze listy lokalizacji. Jeśli nie widzisz karty "Pozostań suchy", dotknij ikony okrągłej elipsy w prawym górnym rogu ekranu, a następnie dotknij Powiadomienia -> Kontynuuj -> Zezwalaj. Na koniec przełącz przełączniki obok lokalizacji, dla których chcesz otrzymywać powiadomienia.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Wyróżnianie osób w notatkach

W udostępnionych notatkach lub folderach można dodać znak @ i wpisać imię osoby, której notatka jest udostępniana, aby zwrócić na nią uwagę i powiadomić ją, jeśli pojawiła się ważna aktualizacja.

Dzięki @mention dana osoba otrzymuje powiadomienie o notatce, co jest podobne do działania @mentions w innych aplikacjach.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Używaj tagów w notatkach

Kiedy piszesz notatkę, możesz użyć hashtagów, aby oznaczyć ją słowem lub frazą w celach organizacyjnych. Możesz użyć dowolnego tagu, jak cooking, plants, work, reminders, itp.

Po utworzeniu tagu zostanie on dodany do sekcji "Tagi" w przeglądzie aplikacji Notatki. Możesz stuknąć dowolną nazwę tagu, aby zobaczyć wszystkie notatki, które go zawierają.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Używaj jednorazowego adresu e-mail

W systemie iOS 15 i aplikacji Ukryj mój e-mail możesz tworzyć unikatowe, losowe adresy e-mail, które będą przekierowywane do Twojej osobistej skrzynki odbiorczej, gdy tylko zechcesz zachować prywatność swojego osobistego adresu e-mail.

W Ustawieniach stuknij baner Apple ID u góry, a następnie wybierz iCloud -> Ukryj mój adres e-mail -> Utwórz nowy adres. Stuknij przycisk Kontynuuj, a następnie nadaj swojemu adresowi etykietę identyfikującą. Możesz też opcjonalnie zrobić notatkę na jego temat. Możesz teraz używać losowego adresu e-mail podczas wysyłania wiadomości e-mail w aplikacji Mail lub gdy zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail w witrynie internetowej w Safari.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Włącz Prywatny Przekaz w iCloud+

Wraz z systemem iOS 15 firma Apple wprowadziła usługę iCloud+, która dodaje nowe funkcje do płatnych planów iCloud (wyższe poziomy pamięci masowej iCloud zaczynają się od 0,99 USD). Jedną z tych funkcji jest iCloud Private Relay, która ma za zadanie szyfrować cały ruch wychodzący z Twojego urządzenia, aby nikt nie mógł go przechwycić ani odczytać.

Aby włączyć go w Ustawieniach, dotknij baner Apple ID na górze, a następnie wybierz iCloud -> Private Relay i włączyć przełącznik obok iCloud Private Relay. Po włączeniu funkcji Prywatny przekaz, stukając Lokalizacja adresu IP, możesz użyć domyślnej opcji Zachowaj ogólną lokalizację, aby zachować lokalną zawartość podczas przeglądania, lub zmienić ją na mniej specyficzną geograficznie i bardziej prywatną opcję Użyj kraju i strefy czasowej.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Udostępnianie danych o zdrowiu

W iOS 15 firma Apple dodała możliwość udostępniania danych o stanie zdrowia członkom rodziny lub opiekunom, aby mogli oni śledzić istotne zmiany w wybranych parametrach zdrowotnych. Mogą oni także otrzymywać powiadomienia, gdy otrzymasz ważny alert zdrowotny.

Aby udostępnić komuś dane dotyczące zdrowia, dotknij karty Udostępnianie. Wybierz opcję Share With Someone, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Szybkie odświeżanie strony internetowej

W przeglądarce Safari dla iOS Apple umieściło na pasku adresu ikonę przeładowania. Jednak w zależności od tego, gdzie znajduje się Twój pasek adresu, jeśli właśnie przeszedłeś na stronę internetową i coś nie załadowało się poprawnie, łatwiej może być po prostu przeciągnąć palcem po stronie, aby ją przeładować.

Ta alternatywa dla konieczności stukania w ikonę przeładowania jest szczególnie przydatna, jeśli lubisz trzymać pasek adresu na górze ekranu, gdzie stukanie w ikonę przeładowania może być mniej wygodne.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Znajdowanie rozszerzeń Safari

W systemie iOS 15 Safari obsługuje teraz rozszerzenia internetowe innych firm, które można pobrać i zainstalować za pośrednictwem App Store. Rozszerzenia mogą w użyteczny sposób zmieniać sposób działania przeglądarki Apple, a nawet dodawać do niej dodatkowe funkcje.

Aby odkryć rozszerzenia w App Store, otwórz aplikację Ustawienia, stuknij Safari, w sekcji "Ogólne" wybierz Rozszerzenia, a następnie stuknij Więcej rozszerzeń. Po zainstalowaniu rozszerzenia zobaczysz je na liście na ekranie "Rozszerzenia" w Ustawieniach, gdzie będziesz mógł kontrolować wszelkie opcje związane z rozszerzeniem.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Wyłączanie kolorowania stron WWW

W Safari na iOS 15 kolorowanie witryn ma miejsce, gdy kolor interfejsu Safari zmienia się wokół zakładek, obszarów zakładek i przycisków nawigacyjnych, dopasowując się do koloru przeglądanej witryny.

Efekt ten ma sprawić, że interfejs przeglądarki wtopi się w tło, tworząc bardziej wciągające doświadczenie. Nie jest on jednak powszechnie lubiany. Na szczęście Apple zdecydował się dołączyć opcję, aby go wyłączyć. Uruchom aplikację Ustawienia, przewiń w dół do Safari i w sekcji "Zakładki" wyłącz przełącznik obok opcji Zezwalaj na kolorowanie stron WWW. (W systemie iPadOS 15 opcja ta nazywa się Show Color in Tab Bar).

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Wyłączanie automatycznego trybu nocnego w aparacie

Gdy używasz aplikacji Aparat na iPhone'ach, funkcja trybu nocnego włącza się automatycznie, gdy czujnik aparatu zarejestruje scenę wewnątrz lub na zewnątrz budynku, którą uzna za wystarczająco ciemną, by uzasadnić rozjaśnienie. Jeśli na przykład chcesz sfotografować autentyczną scenę wieczorną, w której wszelkie źródła światła pozostają przytłumione, lepiej wyłączyć tryb nocny, aby uniknąć ekstremalnej ekspozycji na światło i rozjaśnienia zdjęcia.

Możesz go wyłączyć, stukając żółty przycisk trybu nocnego, gdy pojawi się on w górnej części wizjera, ale gdy ponownie otworzysz aplikację Aparat i czujnik wykryje słabe światło, tryb nocny zostanie automatycznie włączony ponownie. W systemie iOS 15 można wyłączyć Tryb nocny i zapewnić, że pozostanie wyłączony. Uruchom aplikację Ustawienia, wybierz Aparat -> Zachowaj ustawienia, a następnie przełącz przełącznik trybu nocnego na zieloną pozycję ON.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Spraw, aby Siri ogłaszała powiadomienia

Siri jest w stanie ogłosić wiadomości od jakiegoś czasu, ale w iOS 15, funkcja ta została rozszerzona na wszystkie powiadomienia. Po włączeniu tej funkcji Siri będzie automatycznie informować o powiadomieniach wrażliwych na czas z aplikacji, gdy podłączone są słuchawki AirPods/Beats.

W aplikacji Ustawienia stuknij Powiadomienia, a następnie w sekcji "Siri" wybierz opcję Ogłaszanie powiadomień, po czym włącz przełącznik obok opcji Ogłaszanie powiadomień. Aby Siri ogłaszała wszystkie powiadomienia z określonej aplikacji, po prostu wybierz tę aplikację na liście w obszarze "Ogłaszanie powiadomień od" i włącz przełącznik obok opcji Ogłaszanie powiadomień.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

Aktualizacja: 14 października 2021 14:49

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: