iOS 15 - po instalacji brakuje miejsca na dysku. Co robić?

Posiadacze iPhone'ów borykają się z kolejny problemami po instalacji iOS 15. Tym razem chodzi o znikające miejsce na dysku.

Chwilę po udostępnieniu finalnej wersji systemu operacyjnego iOS 15 część użytkowników napotkała błąd. Powodował on brak możliwości połączenia się z siecią komórkową oraz nieprawidłowe działanie trybu samolotowego. Na szczęście okazało się, że wystarczy dodatkowy restart telefonu po przeprowadzeniu aktualizacji, aby wszystko wróciło do normy.

iPhone SE
Źródło: apple.com

iPhone SE

Źródło: apple.com

Niestety to nie koniec usterek, na jakie możemy natknąć się po instalacji iOS 15. Na Reddicie można znaleźć wpisy niezadowolonych użytkowników, którzy po instalacji iOS 15 na swoich urządzeniach narzekają na znikające miejsce.

Zobacz również:

Wybrane smartfony iPhone po aktualizacji do iOS 15 informują o zajęciu niemalże całej dostępnej przestrzeni dyskowej nawet w przypadku, gdy przed instalacją nowego systemu na telefonie było co najmniej kilkanaście gigabajtów wolnej pamięci masowej.

Niestety w tym przypadku nie ma łatwego rozwiązania usterki. Użytkownicy donoszą, że klikanie w wyskakujące powiadomienie nie pozwala na zwolnienie przestrzeni dyskowej. Bezskuteczne są również restarty urządzenia, a nawet próba wymazania do ustawień fabrycznych.

Firma Apple nie potwierdziła występowania problemu. Na szczęście ilość użytkowników, którzy go doświadczyli nie jest duża. Prawdopodobnie sytuacja poprawi się po kolejnej aktualizacji - do iOS 15.1.