iOS 15 pozwala umieścić wiele kopii tej samej aplikacji

iOS 15 pozwala na umieszczenie wielu kopii tej samej aplikacji na ekranie głównym. Oznacza to, że możesz mieć tę samą aplikację zduplikowaną na ekranach głównych, tyle razy, ile chcesz.

iOS 15 pozwala umieścić wiele kopii tej samej aplikacji

iOS 15 pozwala umieścić wiele kopii tej samej aplikacji / Fot: Benjamin Mayo

Może to po prostu wyglądać jak zabawny błąd, ale w rzeczywistości jest to zamierzone działanie. Powodem, dla którego Apple pozwala teraz zorganizować wiele kopii tej samej aplikacji jest najnowsza funkcja iOS 15 - Focus.

Z Focus, użytkownicy mogą wyłączyć strony ekranu głównego w zależności od tego, który "tryb skupienia" jest aktualnie włączony. Tak więc, można ustawić różne tryby dla pracy i relaksu. Na przykład, w trybie dla pracy możesz ukryć strony, na których znajdują się wszystkie aplikacje społecznościowe lub gry, aby nie rozpraszać swojej uwagi. Pamiętając o tym, możesz chcieć, aby aplikacje były dostępne w wielu kontekstach. Oznacza to, że chcesz mieć te same ikony aplikacji dostępne na wielu stronach.

Zobacz również:

Jak to zrobić? Aby utworzyć kopię aplikacji, musisz użyć metody przeciągnij i upuść.

Jednym ze sposobów na to jest Biblioteka aplikacji. Mając aplikację już umieszczoną na ekranie głównym, przejdź do Biblioteki aplikacji, znajdź tę samą aplikację, naciśnij na nią i przytrzymaj. Następnie można ją umieścić na ekranie głównym, a istniejąca już ikona nie zostanie usunięta.

iOS 15 umożliwia także przeciąganie i upuszczanie aplikacji w wyszukiwarce Spotlight. Możesz więc pominąć Bibliotekę aplikacji i bezpośrednio wyszukać aplikację, a następnie przeciągnąć ją ze Spotlight i umieścić tam, gdzie chcesz.

Proces przeciągania i upuszczania można powtarzać tyle razy, ile się chce, aby uzyskać nieograniczoną liczbę kopii tej samej ikony aplikacji, którą można umieścić na różnych ekranach głównych, a nawet wielokrotnie na tym samym ekranie głównym.

iOS 15 jest obecnie w fazie beta dla deweloperów i będzie dostępny dla wszystkich klientów jesienią. Jeśli nie chcesz czekać, skorzystaj z naszego poradnika instalacji iOS 15/iPadOS 15.

Źródło: 9to5mac