iOS 15 przywraca popularny dial picker

W systemie iOS 14 pojawił się nowy ekran wyboru cyfr, który stanowił spore odstępstwo od wypróbowanej i znanej wersji, którą mieliśmy w poprzednich latach. Teraz, w iOS 15, cieszymy się, że Apple przywrócił swój popularny kołowy dialer.

iOS 15 przywraca popularny dial picker

Nowy dialer w iOS 15

System iOS 14 przyniósł dużą zmianę, jeśli chodzi o ekran wyboru cyfr. Zamiast dużego, kołowego dialera, zastosowano małe podejście hybrydowe, które obejmowało zarówno wejście numpada, jak i nieco ukryty kołowy dialer. Wielu użytkowników stwierdziło, że dialer w systemie iOS 14 jest mniej wygodny i intuicyjny w użyciu, ponieważ za pomocą klawiatury numerycznej można wybrać godziny, minuty lub oba te elementy do edycji. A przez to, że dialer kołowy jest mały, nie da się szybko i bezproblemowo wybrać konkretnej cyfry.

Na szczęście Apple zdecydował się przywrócić sprawdzony i wszystkim dobrze znany duży kołowy dialer z poprzednich wersji iOS. Znajdziesz go w całym systemie w iOS 15 wraz z ulepszonym designem.

iOS 15 przywraca popularny dial picker

Tak wygląda zaktualizowany dialer w Kalendarzu (iOS 14 po lewej, iOS 15 po prawej)

Zaktualizowany mechanizm wybierania numerów znajdziesz także w innych aplikacjach Apple, takich jak Przypomnienia, a także w aplikacjach innych firm.

Jeśli jesteś zainteresowany, co jeszcze przyniesie najnowsza aktualizacja iOS 15 - zapoznaj się z naszą relacją z WWDC 2021.

Źródło: 9to5mac