iOS 16.3 - nowa aktualizacja dla iPhone'ów już za tydzień. Co przyniesie kolejna wersja systemu?

Kolejna wersja systemu operacyjnego dla iPhone'a ma rozwiązać spory problem, z którym borykają się wyższe modele iPhone'a 14. Będzie też kilka nowości.

Fot. TechAdvisor.com

Kolejna poprawka dla iOS ma być dostępna dla użytkowników już za tydzień. Wersja 16.3 już teraz została udostępniona testerom, wiemy więc, czego możemy się spodziewać po najnowszej łatce od firmy z Cupertino. Poza kilkoma usprawnieniami, najbardziej oczekiwaną zmianą ma być naprawienie problemu z poziomymi liniami na ekranie, z którymi borykają się użytkownicy iPhone'a 14 Pro oraz 14 Pro Max. Więcej o tej sytuacji pisaliśmy tutaj.

iOS 16.3 - nowości

Tak jak wspominaliśmy, najważniejszą zmianą, jaką ma przynieść ze sobą iOS 16.3, jest właśnie naprawienie błędu, który skutkuje pojawianiem się horyzontalnych linii na ekranie iPhone'a 14 Pro oraz 14 Pro Max tuż po wybudzeniu telefonu ze stanu uśpienia. Jednak to nie wszystko i nowa wersja systemu ma też przynieść kilka nowych funkcji.

Zobacz również:

Po pierwsze, od teraz będziemy mogli skonfigurować fizyczne klucze dostępu, dzięki którym możemy chronić swoje AppleID. Takie klucze będą mogły być używane jako jeden z etapów dwuetapowej weryfikacji w w przypadku logowania się do naszego konta lub wykonywania ważnych zmian w danych.

Jest jeszcze kilka dodatków. Dzięki nowemu oprogramowaniu iPhone'y będą mogły łączyć się z nowo zaprezentowanym HomePodem 2, dostaną także nową tapetę w ramach świętowania Black History Month. Jest też jeszcze kilka łatek. Zostanie naprawiony błąd w aplikacji Freeform, który sprawiał, że nie można było dzielić się swoimi rysunkami na dzielonych tablicach w aplikacji. Naprawiono też widżet aplikacji Dom, która nieraz nie aktualizowała się na ekranie blokady.

iOS 16.3 - jak zaktualizować iPhone'a do najnowszej wersji systemu?

Aktualizacja systemu dla użytkowników Apple jest bardzo prosta. Jak tylko zostanie od udostępniony dla użytkowników, wystarczy wejść w aplikację Ustawienia, wybrać opcję Ogólne a następnie kliknąć w Uaktualnienia. Jeśli wybraliśmy opcję automatycznego ściągania aktualizacji, wystarczy teraz ją po prostu zainstalować, jeśli zaś wolimy robić to ręcznie, pojawi nam się możliwość ściągnięcia i zainstalowania nowej wersji systemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: