iOS 16: Jak utrzymać porządek na nowym Lock Screenie, a jednocześnie nie przegapić powiadomień?

iOS 16 udostępnia swoim użytkownikom trzy opcje, dzięki którym możemy dostosować sposób wyświetlania powiadomień na zablokowanym ekranie smatfona.


iOS 16: Jak utrzymać porządek na nowym Lock Screenie, a jednocześnie nie przegapić powiadomień?

Źródło: PCWorld

Powiadomienia na iOS 16

Powiadomienia mogą być problematyczne. W nieustannej próbie przechwycenia jak największej części Twojej uwagi, aplikacje będą informować Cię o każdym, nawet najdrobniejszym niuansie, który może Cię zainteresować.

W celu zmniejszenia liczby niepotrzebnych alertów możesz przejść do Ustawień na swoim iPhonie i dostosować ich ilość oraz sposób wyświetlania. Szczególnie ważny wydaje się drugi aspekt, ponieważ duża liczba notyfikacji może w łatwy sposób zaśmiecić twój ekran blokady. Nowy iOS 16 oferuje interesujące opcje, dzięki którym nie przegapisz żadnego powiadomienia, a jednocześnie utrzymasz estetyczny wygląd Lock Screenu.

Zobacz również:

  • 5 ukrytych funkcji iPhone, które warto znać!
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [28.07.2023]
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Nowości w wyświetlaniu powiadomień na iOS 16

Istnieją trzy możliwe widoki powiadomień na ekranie blokady: Liczba, Stos i Lista.

  • Lista to rozwinięty, przewijany spis poszczególnych notyfikacji. Ten wariant był częścią systemu iOS od dawna, a więc jeśli jesteście do niego przyzwyczajeni, to w nowej wersji systemu nadal możecie z niego korzystać.
  • Stos wyświetla najnowsze alerty nad pozostałymi, podczas gdy starsze zanikają poniżej.
  • Liczba to szczyt prostoty. Opcja umieszcza mały kawałek tekstu w dolnej części ekranu blokady pokazując ilość nieodczytanych powiadomień.

Jak zmienić sposób wyświetlania powiadomień?

Przejdź do Ustawień, a następnie znajdź zakładkę odpowiedzialną za kontrolę powiadomień. Będzie ona nosiła nazwę Powiadomienia. Następnie zobaczysz ekran prezentujący każdą z trzech opcji wyświetlania notyfikacji na ekranie. Wystarczy, że wybierzesz jedną z nich i gotowe.

iOS 16: Jak utrzymać porządek na nowym Lock Screenie, a jednocześnie nie przegapić powiadomień?

Źródło: iOS 16

Możesz przełączać się między widokami także z poziomu ekranu blokady. Kiedy jesteś w widoku Liczba, możesz przeciągnąć palcem w górę lub zrobić palcami gest uszczypnięcia na liście powiadomień, aby przełączyć się do trybu Stos. Kiedy korzystasz z trybu Stosu, możesz przeciągnąć w górę, aby zobaczyć powiadomienia w trybie Listy. W widoku Listy możesz uszczypnąć w górę lub przeciągnąć w dół, aby przełączyć się z powrotem do poprzedniego widoku.

Aktualizacja: 07 lutego 2023 13:16
Aktualizacja: 29 października 2022 14:26

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: