iOS 4.2 już gotowy. Aktualizacja wkrótce

Firma Apple udostępniła deweloperom iOS w wersji 4.2. Aktualizacja platformy jest już gotowa i niedługo trafi do użytkowników. Posiadacze iPhone'ów nie mogą się jej doczekać. Inne odczucia mają użytkownicy tabletu Apple'a.

Burzę wokół nowej aktualizacji wywołała zmiana funkcji jednego z niewielu przycisków iPada. Do tej pory mały przycisk położony obok regulacji głośności służył jako blokada ekranu. Nowy iOS w wersji 4.2 zmieni jego funkcję na wyciszanie urządzenia.

Jak się okazało, modyfikacja bardzo nie spodobała się użytkownikom urządzenia. Wpadli oni w jeszcze większy gniew gdy okazało się, że nowa funkcja będzie przypisana na stałe bez możliwości powrotu do blokowania ekranu.

Zobacz również:

  • iPhone SE 3 rozczaruje! Nie do tego przyzwyczaiło nas Apple

Fani iPada rozpoczęli zmasowany atak słowny za pośrednictwem blogów i portali społecznościowych. Okazało się jednak, że firma Steve'a Jobsa pozostała nieugięta - przycisk w tablecie Apple będzie działać identycznie jak ten w iPhonie.

Wraz z nowym oprogramowaniem tablet Apple uzyska rozszerzoną funkcjonalność multidotyku, opcję folderów oraz wiele innych funkcji dostępnych obecnie jedynie w iPhonie i iPodzie Touch. Nowy iOS umożliwi także bezprzewodowy streaming multimediów z urządzeń przenośnych wprost na Apple TV lub inne urządzenia kompatybilne z technologią AirPlay.

Jak donosi Apple Insider, firma Steve'a Jobsa udostępniła już deweloperom iOS w wersji 4.2 build 8C134 w wersjach na urządzenia iPad, iPhone i iPod Touch. Oznacza to, że prace nad oprogramowaniem są już ukończone i użytkownicy niedługo otrzymają możliwość aktualizacji platformy.