iOS 4.3 ukaże się w grudniu?

Kilka dni temu Apple udostępniło iOS 4.2 dla iPhonów oraz iPadów, a już pojawiają się plotki o dacie kolejnej aktualizacji. Według jednej z nich, iOS 4.3 pojawi się w grudniu razem z dostępnym tylko na iPada serwisem informacyjnym.

Informacja ta pochodzi z bloga MacStories i jest dość wiarygodna. Moment pojawienia się tej plotki zbiegł się w czasie z doniesieniami o współpracy właściciela News Corp. Ruperta Murdocha i prezesa Apple Steve'a Jobsa nad wydaniem w grudniu pierwszego wyłącznie iPadowego czasopisma The Daily.

Będzie ono zatrudniało 100 dziennikarzy, a prenumerata kosztować będzie 1 dolara tygodniowo. Nie będzie drukowane ani obecne w internecie.

Zobacz również:

iOS 4.2 nie umożliwia pobierania opłat za prenumeraty od użytkowników App Store. Obecnie użytkownicy kupują magazyny wydanie za wydaniem używając zakupów wewnątrz aplikacji (in-app purchase) lub muszą prenumerować i płacić online za dostęp do treści przez aplikacje iPada.

Plotka o iOS 4.3 wskazuje na to, że Apple wprowadzi system pozwalający wydawcom automatycznie pobierać opłaty za prenumeratę swoich materiałów bezpośrednio za pomocą App Store. Jeśli Apple rzeczywiście wypuści iOS 4.3 w grudniu, na nowym systemie prenumeraty skorzystać może wielu różnych wydawców, a iPad stanie się bardziej uniwersalny jako urządzenie do czytania.