iOS 4.3 ukaże się w grudniu?

Kilka dni temu Apple udostępniło iOS 4.2 dla iPhonów oraz iPadów, a już pojawiają się plotki o dacie kolejnej aktualizacji. Według jednej z nich, iOS 4.3 pojawi się w grudniu razem z dostępnym tylko na iPada serwisem informacyjnym.

Informacja ta pochodzi z bloga MacStories i jest dość wiarygodna. Moment pojawienia się tej plotki zbiegł się w czasie z doniesieniami o współpracy właściciela News Corp. Ruperta Murdocha i prezesa Apple Steve'a Jobsa nad wydaniem w grudniu pierwszego wyłącznie iPadowego czasopisma The Daily.

Będzie ono zatrudniało 100 dziennikarzy, a prenumerata kosztować będzie 1 dolara tygodniowo. Nie będzie drukowane ani obecne w internecie.

Zobacz również:

  • Wiedźmin: Pogromca Potworów - wielki sukces gry. Liczby robią wrażenie
  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!
  • Wymiana baterii w AirTag nie taka prosta! Apple komplikuje sprawę

iOS 4.2 nie umożliwia pobierania opłat za prenumeraty od użytkowników App Store. Obecnie użytkownicy kupują magazyny wydanie za wydaniem używając zakupów wewnątrz aplikacji (in-app purchase) lub muszą prenumerować i płacić online za dostęp do treści przez aplikacje iPada.

Plotka o iOS 4.3 wskazuje na to, że Apple wprowadzi system pozwalający wydawcom automatycznie pobierać opłaty za prenumeratę swoich materiałów bezpośrednio za pomocą App Store. Jeśli Apple rzeczywiście wypuści iOS 4.3 w grudniu, na nowym systemie prenumeraty skorzystać może wielu różnych wydawców, a iPad stanie się bardziej uniwersalny jako urządzenie do czytania.