iOS 5.0.1 gotowy do pobrania. Usuwa problemy związane z baterią

Apple wydało aktualizację iOS 5.0.1, która wprowadza szereg poprawek usuwających m.in. problem związany ze zbyt szybkim wyczerpywaniem się baterii.

Aktualizacja, która nosi oznaczenie 5.0.1, wprowadza pięć poprawek w zakresie bezpieczeństwa, usuwającyc m.in. lukę, o której na początku tego tygodnia informował Charlie Miller. Warto przypomnieć, że w zamian za to został on przez Apple pozbawiony licencji dewelopera i wyrzucony z iOS Developer Program (więcej o tym moim zdaniem kompromitującym Apple zdarzeniu przeczytacie klikając w link znajdujący się w ramce).

iOS 5.0.1 to pierwsza aktualizacja w historii, którą można pobrać bez potrzeby podłączania do komputera (Over The Air). Rozwiązuje ona też bardzo istotny problem ze zbyt szybkim wyczerpywaniem się baterii, na który skarżyło się po wydaniu systemu iOS 5 wielu użytkowników. Niektórzy z nich twierdzili nawet, że stan naładowania baterii w ich smartfonach obniżał się o 1% co kilka minut.

Pozostałe zmiany oferowane przez aktualizację są następujące:

- obsługa dodatkowych gestów dla iPada pierwszej generacji

- usunięcie błędów, które pojawiały się podczas zapisywania i synchronizacji dokumentów z usługą iCloud

- zapewnienie większej precyzji rozpoznawania głosowego dla Australijczyków.

iOS w wersji 5.0.1 w zależności od pobierającego go urządzenia "waży" od 39 MB do 45 MB.

Aktualizacja: 13 listopada 2011 14:35

UWAGA!

Jak się niestety okazało, aktualizacja wydana przez Apple nie tylko nie rozwiązuje problemu z szybko wyczerpującą się baterią, ale może również spowodować, że iPhone przestanie rozpoznawać nazwiska osób w książce adresowej.

Setki wpisów rozwścieczonych użytkowników sprzętu Apple znajdziecie pod tym adresem.