iOS 5 może otrzymać funkcję auto-pobierania aplikacji

Pewien użytkownik iTunes odnalazł wskazówkę, z której wynika, że nowy system iOS 5 zostanie wyposażony w funkcję automatycznego pobierania aplikacji. Oznacza to, że będzie możliwe pobieranie nowego oprogramowania dla iPhone'a i iPada bez odwiedzania App Store lub synchronizacji z iTunes.

Automatic Download może być jedną z ciekawszych nowości w iOS 5

Automatic Download może być jedną z ciekawszych nowości w iOS 5

Polecamy:

Czytelnik MacRumors.com korzystał z iTunes i sprawdzał dostępność aktualizacji. Podczas tej czynności otrzymał komunikat, według którego powinien zsynchronizować swoje urządzenie mobilne z komputerem w celu skorzystania z aktualizacji. Został jednak poinformowany, że nie musi tego robić jeśli ma włączona opcję auto-pobierania (Automatic Download) dla aplikacji.

Oczywiście automatyczne pobieranie aplikacji bez konieczności synchronizacji z kontem iTunes, czy też bez odwiedzenia App Store nie było do tej pory możliwe. Jeśli jednak Apple umieściło taki komunikat, to wskazuje on, że już niedługa funkcja taka zostanie wprowadzona.

Z komunikatu, który został wyświetlony w iTunes można też wnioskować, że opcja ta może być dostępna nie tylko dla różnych aplikacji, ale także dla innych materiałów, które można pobierać ze sklepu Apple. Wcześniej producent iPhone'a wspominał o podobnej możliwości, więc nie jest to aż takim zaskoczeniem.

Screen wykonany w iTunes przez serwis MacRumors.com

Screen wykonany w iTunes przez serwis MacRumors.com