iOS 5 może otrzymać funkcję auto-pobierania aplikacji

Pewien użytkownik iTunes odnalazł wskazówkę, z której wynika, że nowy system iOS 5 zostanie wyposażony w funkcję automatycznego pobierania aplikacji. Oznacza to, że będzie możliwe pobieranie nowego oprogramowania dla iPhone'a i iPada bez odwiedzania App Store lub synchronizacji z iTunes.

Automatic Download może być jedną z ciekawszych nowości w iOS 5

Polecamy:

Czytelnik MacRumors.com korzystał z iTunes i sprawdzał dostępność aktualizacji. Podczas tej czynności otrzymał komunikat, według którego powinien zsynchronizować swoje urządzenie mobilne z komputerem w celu skorzystania z aktualizacji. Został jednak poinformowany, że nie musi tego robić jeśli ma włączona opcję auto-pobierania (Automatic Download) dla aplikacji.

Oczywiście automatyczne pobieranie aplikacji bez konieczności synchronizacji z kontem iTunes, czy też bez odwiedzenia App Store nie było do tej pory możliwe. Jeśli jednak Apple umieściło taki komunikat, to wskazuje on, że już niedługa funkcja taka zostanie wprowadzona.

Zobacz również:

  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [28.07.2023]
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Z komunikatu, który został wyświetlony w iTunes można też wnioskować, że opcja ta może być dostępna nie tylko dla różnych aplikacji, ale także dla innych materiałów, które można pobierać ze sklepu Apple. Wcześniej producent iPhone'a wspominał o podobnej możliwości, więc nie jest to aż takim zaskoczeniem.

iOS 5 może otrzymać funkcję auto-pobierania aplikacji

Screen wykonany w iTunes przez serwis MacRumors.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: