iOS 6.1.1 wydany. Przeznaczony jest wyłącznie dla iPhone'ów 4S

Firma Apple udostępniła uaktualnienie systemu iOS o numerze 6.1.1. Przeznaczone ono jest wyłącznie dla właścicieli smartfonów iPhone 4S.

Dwa tygodnie temu firma Apple udostępniła system iOS 6.1, który oferował m.in. obsługę LTE przez kolejnych operatorów, możliwość kupowania biletów za pośrednictwem aplikacji Fandango i Siri oraz możliwość pobierania przez subskrybentów iTunes Match pojedynczych utworów z iCloud. Nieco później sieć Vodafone UK wydała oświadczenie, w którym prosił klientów dysponujących iPhone'em 4S, aby nie instalowali nowego oprogramowania, gdyż powodować ono miało problemy z 3G przejawiające się niemożnością dzwonienia, wysyła wiadomości tekstowych oraz nawiązywania połączenia z Internetem.

Apple szybko zareagowało na tę sytuację i już kilka dni później wysłało do deweloperów pierwszą betę aktualizacji iOS 6.11. Dzisiaj udostępniło natomiast wszystkim właścicielom iPhone'a 4S jej finalną wersję:

"To uaktualnienie rozwiązuje problem, który mógł wpływać na wydajność i niezawodność połączeń komórkowych w przypadku iPhone 4S"

Co z baterią?

Jak wspomniałem na początku, udostępniona aktualizacja (można ją pobrać w trybie OTA i z poziomu iTunes) przeznaczona jest wyłącznie dla właścicieli modelu 4S i rozwiązuje jedynie problemy związane z siecią. Apple musi więc jeszcze uporać się ze zbyt szybkim wyczerpywaniem się baterii, na które za pośrednictwem strony firmy skarżyło się wiele osób instalujących na swoim iPhone'ie (dotyczyło to różnych modeli) system iOS 6.1.

__________________

Jak widać, aby doczekać się szybkiej naprawczej aktualizacji od Apple wystarczy, że jakiś operator zacznie namawiać klientów żeby nie instalowali nowej wersji systemu iOS...