iOS 6.1.3: atakuje osoby "łamiące" iGadżety oraz powoduje problemy z WiFi i baterią

Wraz z udostępnieniem aktualizacji iOS 6.1.3 wiele problemów właścicieli "jabłkowych" gadżetów miało zostać rozwiązanych. W przypadku części z nich stało się jednak inaczej...

Firma Apple udostępniła kilka dni temu aktualizację dla mobilnego systemu iOS o numerze 6.1.3. Wraz z nią wzięła się ostro za osoby łamiące swoje iGadżety za pośrednictwem przygotowanego przez grupę hakerów evad3rs narzędzia iOS 6.x Jailbreak (Evasi0n) (więcej o tym tutaj).

Nowa aktualizacja wprowadza również kilka poprawek w zakresie bezpieczeństwa (usuwa groźny błąd bezpieczeństwa, dzięki któremu bardzo łatwo można było ominąć kod blokady ekranu i dotrzeć do danych użytkownika) oraz...kolejny zamęt. Wchodząc na stronę Apple Support Communities możemy się bowiem przekonać, że pojawiło się na niej wiele wpisów osób, których sprzęt zaczął nieprawidłowo działać w zakresie obsługi WiFi oraz czasu pracy na baterii. Oto kilka z nich:

"Ostatniej nocy zaktualizowałem mojego iPhone'a 4S do iOS 6.1.3 i zauważyłem, że wysysa on jego baterię bardzo szybko"

"Cześć. Właśnie dostałem nowego iPhone'a 4S z naprawy, jako zamiennik telefonu. Przeprowadziłem aktualizację do iOS 6.1.3 i obecnie nie mogę aktywować WiFi. Przycisk WiFi jest szary, więc WiFi jest niedostępne"

Osoby mające problem z WiFi twierdzą ponadto, że polecane przez innych resetowanie ustawień sieci w ich przypadku nie działa.

Skąd my to znamy...

Warto zauważyć, że tego typu problemy towarzyszą w ostatnim czasie praktycznie każdej aktualizacji przygotowanej przez Apple. Być może więc użytkownicy iPhone'ów powinni poczekać kilka dni z każdą kolejną aktualizacją zaglądając w międzyczasie na stronę Apple Support Communities? Wówczas jednak wielu z nich prawdopodobnie pozostałoby przy iOS 5, lub nawet iOS 4...


Zobacz również