iOS 6.1: Siri pozwoli na kupowanie biletów do kin

Deweloperzy testujący system iOS 6.1 podzielili się interesującymi informacjami na temat nowych możliwości wirtualnej asystentki Siri.


Zgodnie z informacjami przekazanymi przez deweloperów testujących obecnie nową wersję systemu iOS użytkownicy "jabłkowych" gadżetów oferujących pomoc wirtualnej asystentki Siri mogą liczyć na jej nowe możliwości.

Na czym one polegają?

"Kup cztery bilety na wieczorny seans Toy Story 3 w San Jose" - oto przykładowe polecenie, na które wraz z nową wersją iOS zareaguje Siri zapewniając swojemu właścicielowi możliwość zakupu wspomnianych biletów.

Transakcja przeprowadzana jest za pośrednictwem dostępnej w App Store aplikacji Fandango Movie. Jeżeli jej nie posiadamy, wystarczy, że klikniemy w przycisk "Install Fandango".

Jak podają deweloperzy, nie wszystkie kina są wspierane przez nową funkcję. Te z nich, które są, oznaczone mają być małą ikoną przedstawiającą bilet.

Kto będzie mógł korzystać z nowej funkcjonalności?

Apple deklaruje, że nowa funkcjonalność przeznaczona będzie niestety wyłącznie dla amerykańskich konsumentów.

Apple musi się starać

Technologie takie jak Siri stanowią przyszłość rynku mobilnego. Ich możliwości stale rosną, natomiast jakość działania ulega poprawie. Użytkownicy sprzętu Apple mają nawet możliwość wyboru pomiędzy rozwiązaniem Apple a konkurencyjną aplikacją Google Search, która doczekała się niedawno bardzo przydatnej aktualizacji.