iOS 6.x Jailbreak (Evasi0n) zostanie wkrótce wydany

Grupa hakerów evad3rs zapowiedziała, że wkrótce udostępni jailbreak przeznaczony dla osób korzystających z najnowszego mobilnego systemu Apple, iOS 6.1.

Jailbreak to złamanie zabezpieczeń mobilnego systemu Apple, dzięki któremu możliwe jest instalowanie aplikacji firm trzecich mających problem z przejściem weryfikacji Apple. O ile jednak proces ten jest legalny, o tyle należy pamiętać, że producent "jabłkowych" gadżetów nie poleca jego stosowania. Wyraźnie przy tym ostrzega, że jeśli eksperci w jego sklepie wykryją ślady jailbreaku na sprzęcie klienta, mogą odmówić jego naprawy.

Jak z pewnością pamiętacie (dotyczy głównie posiadaczy sprzętu Apple) firma z Cupertino kilka dni temu zaskoczyła wszystkich i wydała finalną wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 6.1. Z pewnością zainteresuje Was również fakt, że nieco później grupa hakerów evad3rs (współpracują z legendarnymi grupami Chronic-Dev i iPhone-Dev) zapowiedziała, że pracuje obecnie nad narzędziem iOS 6.x Jailbreak (Evasi0n). Powinno ono zostać wkrótce udostępnione (poinformuję Was o tym), będzie wspierało komputery z systemami Windows (XP minimum), Mac OS X (10.5 minimum) i Linux (x86 / x86_64) oraz pozwoli na złamanie zabezpieczeń "jabłkowych" gadżetów (iPad, iPhone, iPod touch) pracujących pod kontrolą iOS 6.0/6.1.

Cała operacja "złamania" iOS ma zająć około 5 minut, natomiast więcej informacji na temat projektu Evasi0n znajdziecie tutaj. Niestety w momencie pisania tego tekstu występował problem z dostępem do sekcji FAQ, który mam nadzieję zostanie wkrótce rozwiązany.

Aktualizacja: 04 lutego 2013 19:09

iOS 6.x Jailbreak (Evasi0n) został udostępniony.