iOS 7 na 200 mln iGadżetów. 9 mln sprzedanych iPhone'ów 5S i 5C

iOS 7 jest najszybciej adoptowanym mobilnym systemem w historii Apple. Popyt na model iPhone 5S powyżej oczekiwań.

iOS 7, czyli najnowszy system mobilny Apple, cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż jego poprzednik - wynika z danych prezentowanych przez serwisy Chitika oraz Mixpanel. Dzisiaj oficjalnie potwierdziła to również firma Apple:

"Ponad 200 milionów urządzeń z iOS pracuje obecnie pod kontrolą zupełnie przebudowanego systemu iOS 7 co oznacza, że mamy do czynienia z najszybszą aktualizacją w historii"

Nowe iPhone'y - jak się sprzedawały?

Dodatkowo Apple poinformowało o wynikach sprzedaży swoich nowych iPhone'ów - modeli iPhone 5S  i 5C: w zaledwie trzy pierwsze dni od premiery rynkowej  sprzedały się one w rekordowej liczbie ponad 9 milionów egzemplarzy.

"Mamy do czynienia z najlepszą premierą iPhone'ów w historii - ponad 9 milionów nowych iPhone'ów zostało sprzedanych. To nowy rekord dla pierwszego tygodnia sprzedaży. Popyt na iPhone'y był niesamowity" - powiedział Tim Cook, szef Apple.

Co z iPhone 5C?

O ile sprzedaż iPhone'a 5S faktycznie była rekordowa (w amerykańskim sklepie Apple realizacja zamówień na ten model nastąpi dopiero w październiku), o tyle w przypadku iPhone'a 5C mamy chyba potwierdzenie, że nie było z tym aż tak różowo. W wydanej informacji prasowej Apple wspomina bowiem tylko o sumarycznej liczbie sprzedaży bez podziału na iPhone'a 5S i 5C...