iOS 7 podobny do Windows Phone. Apple korzysta nawet z nazwy Modern UI

Zgodnie z doniesieniami dziennika Wall Street Journal, w firmie Apple nowy interfejs systemu iOS 7 określany jest jako Modern UI.

10 czerwca firma Apple rozpoczęła konferencję WWDC, podczas której zaprezentowała m.in. nowy system mobilny iOS 7. Oprogramowaniem tym udowodniła, że stać ją na odważne zmiany polegające w tym przypadku na mocnym przebudowaniu interfejsu.

Wielu analityków i internautów twierdzi jednak, że nowy iOS 7 mocno wzoruje się na "kafelkowym" interfejsie Microsoftu. Ci drudzy zaczęli nawet zamieszczać w serwisie YouTube filmiki mające to udowadniać. Oto jeden z nich:

Bardzo interesująco na tym tle wypadają najnowsze doniesienia dziennika Wall Street Journal, który twierdzi, że wewnątrz Apple nowy interfejs "siódemki" określany jest jako "Modern UI", czyli tak samo, jak interfejs systemu Windows 8. Na zewnątrz jednak osoby mówiące o nim stosować się mają do wytycznych, które jasno zakazują używania wspomnianej nazwy.

Oczywiście zdaniem firmy Apple iOS 7 jest "piękny". Czyżby więc oznaczało to, że podobne zdanie ma na temat oprogramowania Microsoftu?